Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


       Posledních jedenáct přidaných:


Co využijete v praxi
Etická pravidla výkladu osudu

Před nedávnou dobou jsem zde (míněno na Ritual.cz) umístila článek Jací by měli být - astrolog, kartářka... Ráda bych v tomto tématu pokračovala. Níže najdete podrobně rozpracovaná pravidla, jimiž by se měl řídit dobrý vykladač osudu. Text je přepsán tak, jak jej mají ve svých materiálech mí žáci.
Ke článku Jací by měli být - astrolog, kartářka... se objevil komentář pan Turnovského Etické zásady humanistického a transpersonálního astrologa a astrosymbologa, který totéž téma formuluje zase jinak a který také doporučuji vaší pozornosti.
Etikou nerozumím jen nutnost být hodní a dobří, jak je zvykem toto slůvko chápat. Pamatujte, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Etika je o opravdovosti a o upřímné snaze pomoci s ohledem na možnosti své i možnosti klienta.

Pokračování >>>

 
Zuzaniny vlky plky
Jací by měli být: astrolog, kartářka, léčitel

Podstatou umění výkladu karet, horoskopů, numerologie nebo jakéhokoli poradenství je 1. vcítění do druhého člověka. K tomu potřebuje vykladač jednak znát něco o lidech, což může být trošku problém, pokud nemá vrozený vnitřní cit anebo není starší než 40 let. S vyšším věkem přichází umění empatie u zhruba poloviny lidí přirozeně na základě zkušeností.
Daleko důležitějším uměním při výkladech a při poradenství obecně je 2. schopnost odfiltrovat vlastní osobnost, zbavit se předsudků, být nezaujatí, neutrální, zbavit se pýchy a potřeby s druhými manipulovat, kterou v sobě přirozeně má každý člověk, ať už si to uvědomuje nebo ne, ať už si to připustí nebo ne. K tomu, aby se poradci toto vše podařilo, se potřebuje vyznat sám v sobě a na sobě pracovat.

Pokračování >>>

 
Co využijete v praxi
Jak se naučíte vykládat tarot
Zuzana Antares


Po úvodním seznámení s vašimi novými kartami si udělejte svůj první výklad. Dobře se na něj připravte - žádný jiný už prvním nikdy nebude.
Nejdříve si kupte pracovní sešit. Je lepší, když použijete vázanou knihu o 150 listech - takový sešit vám dlouho vydrží a budete mít všechny poznámky pěkně u sebe. Nepoužívejte ale raději velký formát A4, pokud na to nejste zvyklí - třeba z období studií. Je nemotorný a neskladný a obvykle se do něj hůře píše.

Pokračování >>>

 
Zuzaniny vlky plky
Anabáze s Phyllis Dorothy Jamesovou


Moje nejoblíbenější autorka detektivní prózy napsala víc než dvacet románů, z toho je jich 14 s dobře známým inspektorem, později komanderem, Dalglishem. Právě tyto knihy mne kdysi při­vedly k četbě detektivní literatury a k fandění klasické románové detektivce, což je žánr dnes ne právě obvyklý; teď dominují kriminální krváky s bídně propracovanými postavami a se zápletkou, kte­rá sice svědčí o divoké fantazii autora, ale s logikou je mnohdy na štíru. Dnešní pátrač – už ne přemýšlející, kombinující de­tektiv - musí být nepřizpůsobivý, v konfliktu s morálkou běžných lidí, ne vybraných mravů, musí protestovat proti režimu, zastávanému v knize obvykle šéfem nebo kriminálním odborem, musí být pokud možno alkoholik a musí mít štěstí, aby zápletku rozluštil – například najednou potká neče­kaného svědka, ze záhonu trčí prst anebo mu dá v alkoholovém opojení někdo po hubě – a on je to pachatel! Škvorecký a jeho pravidla detektivního příběhu jsou ignorována, což nepřipisuji tomu, že by Škvorecký nebyl mezinárodně známým autorem, jako spíš skutečnosti, že autoři neumějí psát.

Pokračování >>>

 
Knižní recenze
Recenze: Existuje zlo?

Při nedávném setkání s přáteli padla otázka, zda existuje zlo. Vzpomněla jsem si při následné diskusi na malou knížku Martina Bubera Obrazy dobra a zla, kterou jsem přečetla před - no hrozně moc - lety a přesně jsem si vybavila její pozici v mé knihovně. O knize jsme zapředla rozhovor s M., která knížku před těmi dvaceti lety přeložila a shodly jsme se, že si ji už úplně nepamatujeme. Jak jsem přijela domů, hned jsem ji vytáhla a během dvou dnů znovu přečetla.
Pokračování >>>

 
Zuzaniny vlky plky
Krabička


Temný les, na některých místech připomínající hřbitov. Temně zelená přechází do černé až šedivé nezdravé barvy. Skrz husté větvoví se s obtížema prodírá světlo, zarostlá místa jsou protkána pavučinama a cosi je v nich...brr!... cosi nepříjemného. Děsivého. Zpustlé, leckdy dlouho nepoužívané cesty se většinou křižují pravoúhle. Skoro neviditelné průlezy skrz křoví, vyšlapané nikdy neviděnými zvířaty, obcházejí ta nejnepříjemnější místa a tvoří zkratky mezi vlídnějšími místy.
Les přiléhá k velkému domu, kde jsme zavření. Na dům navazuje zeď, která má park obkličovat, jež se po pár desítkách metrů ztrácí. Do cihel vrůstá spletitá, podivné tvary nabírající a stále neprostupnější divočina, jak se park mění v neproniknutelnou spleť stromů. Tady se chodíme bavit, tady je náš život; a cesty, cestičky, úseky, na nichž svítí sluníčko a zpívají ptáci, stejně jako strašlivá, jakoby z cizího světa vsáklá místa, výhrůžně tichá a nepříjemně páchnoucí kanálem, dobře znám. Do tří odlehlých koutů hřbitovního parku zahrabávám tři předměty. Tři věci, které chci ukrýt před světem.

Pokračování >>>

 
Zuzaniny vlky plky
Pátrání po silových zvířatech


Ne že bych zase pátrala až tak usilovně, ale člověk má všelijaké nápady, jak tak kolem něj ty roky zrádně běží, že.

Kočka
Pokus o silové zvíře, tehdy jsem o jejich existenci věděla jenom z pohádek a beletrie, jiné prameny nebyly. Kočka je ženská, sexuální, mazlivá, ale nepodrobí se. Chci tedy být jako kočka, mít vlastnosti kočky.
Kočky jsem si pořídila a žila s nimi. Pokoušela jsem se přímo vcítit do jejich těl i do kočičích duší. Spojení s kočkou jsem si představovala jako nápodobu tohoto zvířete, občas problesklo vcítění: Máš svobodu, kočko, držíš se domu, ale v rámci domu umíš být nepolapitelná. Jsi živa z atmosféry příbytku, který je tvým domovem, jsi v něm všude a nikde.

Pokračování >>>

 
Kde mě najdete
Dark Side of Moravia

Gothic-akce, jejíž tradice trvá už dlouhou, dlouho. Výklad karet nemůže chybět!

Bude v sobotu, 31. 5. 2014 ve 20 hodin v klubu Eleven na Dominikánské 11, výklad karet od 20 hodin.
Pokračování >>>

 
Kde mě najdete
VĚŘÍM SI. Seberozvojový kurs v Brně.

Čtvrtek 5. června, 12 - 18 hodin.


Jak se naučit vést sám sebe. Stanovení osobního a pracovního cíle. Překážka: Jak jí využít pro svůj cíl. Co je to rozumná míra sebedůvěry.
Kurs je vhodný pro všechny, kdož chtějí efektivněji a rychleji překonávat překážky.

Místo konání: Učebna Taussigova 15, Brno

Cena 1200,- Kč


Dotazy: aa@magick.cz
Pokračování >>>

 
Zuzaniny vlky plky
Naučení o magických kruzích


Magický kruh je východiskem pro rituál. I kdybychom o magii nevěděli nic víc, než nám nabízí produkce americké kinematografie, stoupneme si podvědomě při obřadu do kruhu, když je nás víc, anebo si místo obejdeme, pokud jsme sami; možná z potřeby před obřadem obejít obzor? Nad magickým kruhem se často nepřemýšlí, patří k rituálu jaksi automaticky.
Kdo tvoří kruh vědomě, má obvykle svůj zaběhnutý způsob a nad dalšími možnostmi nepřemýšlí – není proč srovnávat. Což je škoda, protože když se sejde víc názorů, vyplynou zajímavé výsledky. Konkrétně tyto výsledky vyplynuly před pár dny okolo rozbitého stolu:

Pokračování >>>

 
Kde mě najdete
Blackwish Christmas Party

Gothic-akce s dobrými kapelami.

Bude to v sobotu 7. prosince na Favále. Přijdu asi ve 20 hodin a zůstanu do půlnoci. Kdo chce poslechnout muziku, pobavit se, zatancovat, popít - přijďte.
Pokračování >>>

 

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz