Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?Starší články:


Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!Rozhovory

Nebylo toho napsáno málo a nejsem si jista, zda mi popularita vždy slouží ke cti. Někdy jsem překvapená, co že jsem to měla říci a k čemu že jsem se to vyjádřila.
Nechci sem vecpat kdejaký žblept. Některé články jsou dlouhé a o mně jsou tam jen tři - čtyři řádky, jiné jsou staré a prostě se mi je nechce opisovat, protože tehdy jsem ještě neměla počítač a nenapadlo mne vyžádat si elektronickou kopii.

Rozhovor o konci světa 2012
jak jej zapsala a perfektně z původního dlouhého společného uvažování zpracovala Věra Keilová


Zuzana Antares: Každého jednadvacátého udělejme něco pro lidstvo

S kartářkou a vědmou Zuzanou Antares z Brna jsem se setkala v půlce roku 2012 a na den s datem 21. prosince 2012 jsme vyložily tarotové karty. Výsledek byl velmi zajímavý, ale přišly jsme i na spoustu dalších inspirujících informací a souvislostí, které mohou být v této době lidem k užitku. Zuzana Antares je autorkou několika knih o věštectví a magii a další k vydání připravuje právě v těchto dnech.

Pokračování >>>

 
Rozhovor pro časopis Enigma, květen 2008

Tento rozhovor jsem poskytovala po mailu, jak je poslední dobou zvykem, když jsem se předtím dohodla telefonem.


- Co Vas privedlo na napad zalozit skolu vesteckych umeni?
Škola vznikla v roce 1993, kdy u nás nic podobného nebylo. Přitom bylo hodně lidí, kteří by se rádi ve věcech okultních i věšteckých poučili. Proto mne napadlo zkusit pořádat pro tyto zájemce semináře. Nejdřív se jednalo o odpolední semináře se zaměřením na jedno praktické věštecké téma nebo o víkend zaměřený na okultismus. Od roku 1996 jsem začala organizovat dálkovou výuku, o kterou byl větší zájem, protože zájemci mohli, ale nemuseli dojíždět do Brna.
Škola věšteckých umění a esoteriky v Brně je zaměřena na věštectví a esoteriku, není to jen věštecká škola. Myslím, že naším obrovským plus je právě to, že nabízíme široké spektrum možností sebevzdělání - od nejobyčejnějšího věštění až po okultní poznatky.
Pokračování >>>

 
Rozhovor pro Právo, zima 2007/08

Tentokrát jsem od pana redaktora nedostala k autorizaci nic. Zveřejňuji proto svoje odpovědi na jeho otázky. Dlužno poznamenat, že výsledná podoba rozhovoru se nijak zásadně nelišila.


1) Lze se věštění z karet či jasnovidectví naučit?
Věštění a jasnovidectví je dvojí - dosti rozdílné - umění a měli bychom si je rozlišit. Jasnovidectví je vrozená schopnost, kterou lze vycvičit, podobně jako talent k malířství nebo schopnost abstraktního myšlení. Někdo není vůbec jasnovidný, někdo jen maličko - ale vynikajících jasnovidců s nespornými úspěchy je málo. Tak jeden, vyjímečně dva za století. Ve 20. století se proslavil Švýcar Croiset (žil v první půli 20.st.), v současnosti není znám nikdo, což se může někomu zdát jako kontroverzní tvrzení, protože za jasnovidce se rádi vydávají mnozí. Jejich kousky jsou ale buď triky, sugesce nebo věštectví.
Jasnovidectví spočívá v tom, že člověk vidí obrazy na dálku a ty jen popisuje. Něco jak vnitřní kino, přičemž se promítá to, nač jasnovidec zaměří svoji pozornost... což je nejčastěji klientova otázka. :-)
Věštectví oproti tomu používá pomocných prostředků, které symbolicky odpovídají na položenou otázku, např. karty, čáry na ruce, postavení hvězd, datum narození. Na základě analýzy symbolů pak věštec dojde k odpovědi. Jeho prací je tudíž analýza symbolických prvků toho systému, který používá. Ke praxi věštce patří i vcítění, umění poslouchat, chlácholit, povzbudit - čili lidskost. (Jasnovidci bývají přímí a s pocity tazatelů si hlavu nedělají).
Věštectví se naučit lze. Jasnovidectví se nelze naučit, protože je vrozeným talentem. Ten, kdo má aspoň kousky jasnovideckých schopností - čili silnou intuici, může být lepším věštcem, když svoje schopnosti rozvíjí.

Pokračování >>>

 
Starší rozhovor pro portál o zdraví a pro Meduňku

Také tento rozhovor je mimo pořadí, a objevil se při pokusu vyčistit složky archivu. Původně vyšel na portálu o zdraví, dnes už zaniklém. Pro tento portál jej dělala mladá paní, s níž jsem se kvůli tomu sešla - bohužel už nevím její jméno a tímto se omlouvám. Pak rozhovor koupila Meduňka, tam ale - pokud je mi známo - nebyl nikdy otisknutý. Prý se zde nepíše nic o tom, jak pečujeme o nemocné. :-)
Verze, kterou budete číst, je opravená a mírně zkrácená verze pro Meduňku. Původní, delší verze rozhovoru, se mi nezachovala. Článek pochází z prvé poloviny roku 2005, kdy jsem dokončovala Učebnici Crowley tarotu.
Pokračování >>>

 
Rozhovor pro Miau, 2005

1. MIESTO PRE ŽIVOT
(Kde bývate a ako sa Vám tam býva? Vyznačuje sa Váš domov nejakými zvláštnosťami? Čo Vás nabíja energiou a kde čerpáte silu, keď sa cítite unavená?)

Bydlím v mírně zmodernizovaném pavlačovém bytě v menším činžáku. V takovém bytě jsem vždycky chtěla bydlet, pavlačáky jsou romantické a připomínají doby, kdy bylo ještě čisté ovzduší a nejezdila skoro žádná auta. Bydlím tu ráda. Někdy si říkám, že bych chtěla malinký domek, ale potom mne to zase přejde – to tak, zvykat si na jiné místo!
Zvláštnosti? Byt je malý a žiju tady s partnerem a synem – musíme se nějak porovnat. Mám hodně knih. Všechno je stavěné do vrchu, postele jsou na patrech, všude něco visí. Potahy jsou laděné do červena, nábytek vesměs tmavý – jsem milovník kontrastů a myslím že je fajn, když má oko na čem spočinout.
Mám velký pracovní stůl, čtecí kout a malý oltářík. Všude vládne tvůrčí nepořádek a knihy jsou i … víte kde. Energii mi přináší čtení anebo přemýšlení na téma, které si předem určím. Mám ale ráda i vycházky do přírody, zvlášť do hor a lesů.
Pokračování >>>

 
Rozhovor pro Regeneraci 2001

Každý z nás je mágem


Je pátek odpoledne. Zuzana a Hana vybalují věci na pokoji. Tentokrát výjimečně dostaly od paní správcové jen třílůžkový pokoj a mají co dělat, aby tam směstnaly všechny svoje věci. Mezi chystáním barev, podložek, výkresů i tabulek k testům si povídají. Mají vlastní řeč, které nikdo jiný nerozumí. V jejich jazyce je povoleno střídat témata zcela nelogicky a tak po otázce k Zuzaně na to, kam dala hudbu k prvnímu cvičení může následovat povzdech on vůbec neví, co má dělat - a je tím myšlen jeden ze žáků.
Pokračování >>>

 
Rozhovor pro časopis Orientácia, podzim 2004

Tentokrát bohužel v podobě, kterou jsem odeslala redakci. Rozhovor byl přeložený do slovenštiny a redakčně upravený - tuto verzi jsem někde založila.... jsem nechutně roztržitá.
Orientácia bohužel už neexistuje. Vydavatel ji zrušil, jestli se nemýlím, tak z finančních důvodů. Škoda.


Otázky pre časopis Orientácia:

1. Okrem iných kníh ste v roku 2000 vydali publikáciu Sedmero věšteckých umění, v ktorej ste čitateľom v skratke priblížili numerológiu, chiromantiu, tarot a ďalšie divinačné postupy. Ktoré z týchto vešteckých umení je vaším najobľúbenejším a prečo?
V roce 1986 jsem začala vykládat obyčejné mariášové karty. Naučila jsem se to podle návodu a výklad se mi dobře dařil. Velice rychle jsem přišla na to, že možnosti věštectví jsou trošku jiné, než se obecně traduje. Nelze říkat druhému přesně jeho budoucnost. Takové sdělení působí jako sugesce nebo očarování, a člověk, který si nechává věštit, pak podvědomě usiluje o to, aby se mu věštba splnila. Proto jsem se snažila už od začátku podat výklad jako mapu situace, kdy současnost má své kořeny i své vyústění, ale současně je dáno, že určitý člověk má procházet konkrétním typem situací.
K tomuto mi mariášové karty dokonale vyhovovaly. Jsou vynikajícím psychologickým nástrojem a dokonale mi pomohou nalézt vše, co je třeba o druhém vědět, abych mu mohla prakticky poradit. Z praktického hlediska pokládám karty za nejužitečnější.
Asi o dva roky později jsem od jednoho ze spolupracovníků tehdejší Psychoenergetické laboratoře v Praze odkoukala numerologii. Je dost jednoduchá a dařila se mi velmi rychle. Není to ale nástroj věštby: numerologie dává obraz osobnosti, jejích vloh a překážek. Na základě konkrétního dotazu lze dedukovat výsledek, což je logická úvaha, nesouvisející s věštěním. Numerologii mám ráda, protože se o druhém člověku něco dozvím na první pohled.
O další dva nebo tři roky později jsem se setkala s tarotem a začala jsem se jím zabývat. I když jsou to také karty, nepoužívá se tarot k nijakému věštění, ale k vnitřnímu spojení s bytostmi na vyšších úrovních. Toto umění není jednoduché a daří se jen za jistých podmínek, které nejsou obvyklé. Proto se tarot začal mezi lidmi používat k vykládání o osobních problémech – čili jako vykládací karty.
Tarot používám denně pro svůj život. Ne že bych si vykládala karty, jestli něco mám nebo nemám udělat. Každá karta je bytostí, která se nějak odráží v tomto světě, a všechny ty bytosti lze nějak rozeznat a domluvit se s nimi. Tím získává člověk mnohé vědění o běhu událostí.
Pokračování >>>

 
Rozhovor pro časopis Emma, podzim 2004
<font face=Verdana>obr. č.1:
V Škole vešteckých umení a ezoteriky má každý odbor svojho učiteľa. Okrem odborníčky na veštenie a čarodejníctvo Zuzany Antares tam vyučuje napríklad aj astrológ Roman Petrželka.</font>

Zase je to podoba, kterou jsem dostala k autorizaci. Časopis Emma, který je BTW velmi pěkný, jsem si někam dobře schovala, tak ani nevím, jestli jsem přidala správné fotky - nemohu srovnat s vydaným originálem.


V čarodejníckej škole

Lákajú vás tajomné veci medzi nebom a zemou a rady by ste si ich vyskúšali na vlastnej koži? Existuje miesto, kde vás vyškolia na vešticu, čarodejnicu alebo astrologičku. A dokonca vám na to dajú aj diplom.
Pokračování >>>

 
Velmi starý rozhovor pro internetové noviny

V této podobě jsem dostala rozhovor k autorizaci a soubor jsem našla nadávno, když jsem dělala pořádek v zálohách. Bohužel už si nevzpomenu, pro které noviny to bylo.


Za cizí život se ručit nedá
Ptala se Míša Hanáková

Když jsem se nedávno na Internetu kvůli článku poohlížela po astrologických službách, hned mně padla do oka. Čarodějnice Zuzana Antares. Zvědavost ve mně zvítězila a tajemnou ženu jsem kontaktovala. Magická byla už sama emailová komunikace – poprvé mě zamrazilo, když odpověď přišla z Pekla, a.s., podruhé od téže osoby jako od Baby Yagy.

Zuzaně Antares je 39, má krásné tmavé vlasy a čarodějnictví ji živí už devět let. Na jejích stránkách (odtud jsou i fotografie) se o ní dozvíte spoustu věcí: že má ráda hranolky a čokoládu, filmy Matrix a Twin Peaks, že má kritický vztah k druhému pohlaví nebo že moderní obuv pro ženy je jak pro kulhavé kachny. V rozhovoru na sebe prozradí, jaké má IQ, jestli si sama sobě vykládá osud, jak poznala, že má nadpřirozené schopnosti a možná i to, jaké nás letos čeká léto…

Pokračování >>>

 
Rozhovor z podzima 2003
...ale nakonec vyšel v jiné podobě. Druhou verzi zatím nemám k dispozici.

Se Zuzanou Antares a Romanem Petrželkou (dohromady něco málo přes 36 let ?) jsem se setkala v jejich tajuplné věštírně, která je plná záhadných knih, amuletů a netopýrů (neživých) v podvečer Halloweenu. Zuzana coby bývalá gymnazistka, kterou zajímala ve škole především fyzika, se okultními vědami začala zabývat už v roce 1983, kdy sama procházela složitou transformací teenagera? do světa dospělých.
„Svůj první rituál jsem udělala v březnu toho roku a dodnes si ho živě pamatuji. Fungovalo to natolik, že jsem z toho byla překvapená a měla pak problémy se s tím vyrovnat,“ vzpomíná na svůj první čarodějnický kousek Zuzka.
Pokračování >>>

 
Starší rozhovor pro ZŠ Krouna

Následující rozhovor je mimo pořadí, našla jsem jej ve starých záznamech a archivech.
Tento rozhovor za mnou přijely nachystat děti základní školy Krouna. Poradily si pozoruhodně dobře. Mnohý dospělý novinář by se od nich mohl učit.


Mnoho lidí by určitě chtělo znát svoji budoucnost. Dozvědět se, co nám osud může přichystat, bývá hlavním důvodem návštěvy ve věštírnách či sestavování horoskopů.
Jak to v takovém podniku vůbec chodí jsme zjišťovali v brněnské věštírně Via Regia kde se nám věnovala majitelka a zakladatelka Zuzana Antares na snímku se společníkem.
Pokračování >>>

 
Rozhovor pro Astro, zima 2004
Zuzana Antares a Škola věšteckých umění a esoteriky v Brně

Byla založena v roce 1993 jako první instituce tohoto typu u nás. Svoji výlučnost si zachovává dodnes jak v kvalitě výuky, tak v šíři a komplexnosti nabízených možností studia. Vyučují se zde věštecká umění a hraniční psychologické obory, přičemž je vždy dbáno na ezoterní pozadí a tradici oborů. Pojetí některých oblastí výuky hraničí s magií. Nejvyšší kvalita výuky je zaručena. Od svého založení vychovala škola několik stovek studentů, z nichž někteří se věnují svým oborům i profesionálně.
Školu vede Zuzana Antares, která se ezoterikou zabývá již mnoho let a je věštkyní vyhlášenou v mnoha evropských zemích. Podívala jsem za ní do Brna, abych jí položila pár otázek, které by vás - čtenáře možná zajímaly i jako potenciální studenty Školy věšteckých umění.
Než se na naši schůzku dostavila Zuzana Antares, podal mi několik základních informací o škole její spolupracovník- -astrolog Roman Petrželka:
Původně vznikla škola jen se dvěma nebo třemi studijními obory - tarot, numerologie, později se přidal výklad z ruky a další obory. Každoročně otevíráme několik exkluzivních studijních oborů. Přihlásit se může každý. Studium je vedeno korespondenční formou - jedenkrát měsíčně zasíláme přednášku na kazetě, obrazové i písemné materiály, doporučenou literaturu a úkoly. Je možno účastnit se praktických cvičení a intenzivních soustředění - dle druhu studia dvakrát až čtyřikrát za půl roku. Každé studium je ukončeno závěrečnou zkouškou, kterou lze složit na víkendovém soustředění. Dvouleté obory mají navíc i soustředění výroční koncem prvního školního roku. Na přípravě studia se podílí především Zuzana, já vyučuji astrologii a Hanka, specialistka na hlubinnou psychologii, má také svoje obory.
Pokračování >>>

 
Rozhovor pro Knihservis, podzim 2003

 • 1. Napsala jste několik knížek - co Vás k tomu přivedlo?
  Každou z knížek píšu na konci určité fáze svého nazírání světa. Tím, že vše vysvětlím svým čtenářům, se s danou problematikou vypořádám a mohu jít dál. V každé knize se snažím o logická vysvětlení a o uvedení dané problematiky do souvislostí tak, aby případný zájemce mohl vycházet nejen z mých názorů, ale aby mu byla oporou i jeho vlastní mysl.
 • Pokračování >>>

   
  Rozhovor pro Astro 2002
  Ptal se Roman a Lea Dosoudilová a nepřejí si být jmenování.
  Je členkou prestižních společností lidí, co se zabývají hermetismem, především magií. Zná kabalu, čte hebrejsky a z obyčejných věcí dělá neobyčejné závěry, takže člověk si není jist, co o něm vlastně ví. Někdy působí dojmem, že vůbec neposlouchá a zabývá se nějakou vlastní myšlenkou – ale nenechejte se poplést, protože to by vás zaskočil nějaký postřeh, který poví jakoby v legraci – ale zabolí to. Zuzana Antares zná cesty osudu – a umí je přečíst i ovlivnit. Je věštkyní, vykládá karty, zná tajné symboly tarotu, umí numerologii. Také je mágem – skutečně prý ne čarodějnicí, ale mágem, říká. Vydala už tři knihy – tu třetí, s jasně modrou obálkou, mám před sebou. Základy magie.
  Před deseti lety otevřela jednu z prvních věštíren, založila věštecko-magickou školu – a u zrodu Školy věšteckých umění v Brně stál v roce 1994 i tehdy čerstvě vzniklý časopis Astro.

  Co se za těch skoro deset let změnilo?
  Pokračování >>>

   
  Rozhovor pro Astro, paní Julii Vaicovou
  Ptala se L. D. dne 9.11.1999 a prosí, aby její jméno nebylo uváděno.
  Zuzana Antares je známá především na Moravě. Není ale zase takovou vyjímkou, když se u ní objeví klient z jiného koutu Evropy, často s tlumočnicí v závěsu. Zuzana není totiž jen kartářka, ale nefalšovaná čarodějnice, která k výkladu budoucnosti přidá i dobrou radu, jak se vypořádat s nepřízní osudu. Nejedno zakleté místo už díky jejímu zásahu ztratilo na ponurosti, nejednou se její zásluhou změnila starost v radost.
  Pokračování >>>

   
  Rozhovor pro Regeneraci
  Každý máme jinou výbavu
  Článek Pavly Hobstvové
  S kartářkou Zuzanou Antares o novém tisíciletí, vodnářských sítích a nesplněných přáních  Začalo nové tisíciletí a lidé se ptají, co se změní. Znamená přelom tisíciletí duchovní změnu? Stane se něco hrozného, nebo se budeme mít konečně dobře? Je letošní rok milníkem v historii lidstva?


  K dramatickým změnám asi nedojde, jinde mají zase jiný letopočet, nečekají tedy od nové doby nic. Jenže my, lidé v západních civilizacích, se cítíme být středem světa.

  Ale nové věci se mohou dít jen u nás.
  Pokračování >>>

   

  (c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz