Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?Starší články:


Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!Kdo mne opisuje

Sbírka mých písemných produktů na cizích webových stránkách - nebo dokonce pod cizím jménem.
Věřím, že sbírka založená 23. 1. 2008 prvními čtyřmi příspěvky se bude vesele rozrůstat.
Milí opisovači - nebo jak je teď moderní říkat, aby to bylo dramatičtější: vykrádači - zase tak moc se na vás nezlobím...

Nejistá zájemkyně o tarot

Tato nová autorka mých textů Morigainne o svůj blog příliš nedbá, její příspěvky nejsou nejnovější a komentáře nepromazává. Můj text, jehož originál najdete na stránkách Theléma, tvořivě prokrátila a učinila srozumitelnějším. V komentářích za to dostala pochvalu.
Pokračování >>>

 
Jsem ráda, že mne čteš...

Nová autorka Magicienne je profesionálkou v oboru věštectví, přesto neváhala převzít tento náročnější text. Líbí se mi, že jej doplnila fotografiemi.
Této nové autorce bych měla poděkovat, mám z toho všeho, co na svém webu píše, takový pocit, že mne čte (tím myslím moje knihy, především Učebnici výkladu tarotu) - a to za poděkování stojí.
Webová stránka není špatná. Osobně bych uvítala menší písmo, které by stránku učinilo přehlednější. Hvězdnaté pozadí se mi zdá příliš výrazné.
Pokračování >>>

 
Tento blog mne potěšil

Nová autorka tohoto textu nebyla líná, protože jej opsala z knihy. Podobnou aktivitu prokázala i u dalšího úryvku. Tím mne velmi potěšila - myslím, že je jasné, že se jí úryvky líbily.
Blog se zase líbí mně - je jednoduchý, nebliká, není přeplácaný. Škoda, že na sebe nesedí tabulky a garfika je rozhozená.
Pokračování >>>

 
Nepečlivá opisovačka

Na nové autorce mně vadí především nepečlivost a s ní spojená nedobrá grafická úprava. Podívejte se na tento blog a dáte mi asi za pravdu. Nové autorce textu dlužno přiznat tvořivost při krácení textu a psaní vlastních vsuvek.
Pokračování >>>

 
Stěhování Crowleyových překladů

K čemu mne vyprovokovalo nalezení tohoto textu, píši jinde.
Ale mám takový pocit, že poznávám i toto formátování, byť zde je druhý autor tvořivější. Na grafice je poznat nadšeného začátečníka.
Pokračování >>>

 
Čestný plagiátor

Na již zaniklém http://www.sweb.cz/therion666 byly moje práce asi do roku 2003.
Pokračování >>>

 
O magii, emocích a originalitě

S první jednoznačnou krádeží mého díla jsem se setkala asi pět let zpátky, když jsem na seznamových stránkách tehdy známého plagiátora, který se skrýval pod přezdívkou Therion666, našla všechny své články z thelema.magick.cz. Byla jsem dík tomu tenkrát velmi pyšná, jelikož má dílka byla postavena na roveň mj. Crowleyho, který byl také ukraden a smísen s mými (mj.) pracemi. Novým autorem všem dílek se stal, jak jinak, Therion666.
Takových zjevných krádeží není až tak mnoho. Většinou autoři obyčejně opisují - půjčují si tu věty, tu myšlenky z většího díla a vydávají je za vlastní. Mnohdy nejde rozpoznat, odkud pokud nový autor napodobuje staré autory, zvláště v současnosti, kdy není až tak v módě prezentovat originální postoje. Jindy nejsou vlastní postoje důležité: takoví alchymičtí mistři se odvolávali jeden na druhého, jeden ze druhého opisovali... no dobře, byl to jiný záměr, máte pravdu, a nejde to srovnávat.

Pokračování >>>

 

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz