Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Vláda Maat?
Mezihra I.

Nenalezení magických autorit evokovalo pocity zklamání, do protikladu se postavily víra i vůle, jejichž další setvrvání ve stávajících podmínkách ztratilo opodstatnění. Bylo třeba najít jim jiný svět. Možná marný souboj se sebou i s vesmírem nepřinesl ani vítězství ani porážku. S neexistujícím protivníkem je výsledkem vždy remiza. Natažení na skřipec protichůdností bylo osvětleno slůvkem Vím. To ale každodenní život leckdy neulehčuje.
Do 22.11. vládlo euforické Já vám ukážu. Ten den se síla přesmykla a zrcadlově obrátila. Nastala dlouhotrvající vláda Nic není.30. září přijel do Brna Oryelle. Tento nepřehlédnutelný muž je Maat mágem. Pod uvedeným označením si představte potulného komedianta ve specifickém oděvu a s neobvyklým účesem i zdobením těla. Nosí sebou housle, pěkně zpívá indické zpěvy a pořádá veřejné rituály, spíše jakési happeningy, zasvěcené - jak říká - bohyni Maat. Mluví výborně australskou angličtinou, jelikož je Australan. Prakticky to pro našince znamená, že mu není moc dobře rozumět. Naštěstí to zase tak nevadilo - teorii Maat Magick znám a jediné co jsem z Oryellova vyprávění nepochopila, byl pavouk. Tak jak jsem porozměla, mně to příliš připomnělo Crowleyovu Vizi vesmírné houby (v originále The Star-Sponge Vision).

Oryelle nám - asi 10 přítomným - vysvětlil podstatu Maat Magick tak jednoduše, že mi uniklo, co je na tom magického. Asi čtu Kennetha Granta málo uctivě, a pak označuji toto uctívání Maat jako konstrukci. I když byl Oryelle moc fajn a bylo to příjemné setkání, na mne zaúčinkovalo jako červený hadr na býka. Od té doby běda tomu, kdo mele o Maat Magick! Jsem cholerického temperamentu a do hospody s ním ten večer už určitě nepůjdu, to si může být dotyčný jist!

Začala jsem k maatiánskému proudu hledat více informací, abych se přesvědčila, na čem stojí a zač stojí. Zatím jsem našla něco úplně jiného, než co se tvrdí v populární maatiánské literatuře, ale bude to chtít ještě nějakou dobu pátrání po souvislostech. Po dlouhé době zase začínám mít pocit, že se mi nedostává informací. V celém tarotovém systému jsem nenašla místo pro takovou Maat, ke které se tak vděčně hlásí její zastánci. Jinde by pro ni místo bylo... Celý svět drží pohromadě přece tím, že má hranice. A kdo by je hlídal? Kam vlastně sahá vědomí a kde spí Cthulhu? kdo jej může probudit a k čemu tím dojde? Je Cthulhu červí podstaty?

Od 22.11. mám pocit, že mne žere krokodýl. Dokonce vím, kde toho krokodýla hledat a jak se jmenuje, ale nechce se mi rýpat do něčeho, o čem si nejsem jista, kam to mám posunout. Konec listopadu byl totiž obdobím magnetických bouří, což u mne bezprostředně vyvolalo mnoho neobvyklých snů - no a byl to spouštěcí moment tohoto zcela nepovzneseného období. Zaživa pohřbení musí počkat ... asi zase na teplo. Ale takový hrob... to je pane líheň!

Vůbec nejlíp se tam daří červům.

Komentovat

 
dokončeno v dubnu 2004

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz