Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Bohyně, která se (prý) zbláznila
Psáno pro Knihservis

Tma je. Ona nevzniká, prostě je. Tím, co musí vznikat je světlo. To se šíří z jednoho bodu - ze svého zdroje - a když někdo foukne, tak světlo zhasne. Temnota je přirozeným stavem a světlo do ní vstupuje jako další prvek, který ji přetváří do vyšší podoby. Sama o sobě je totiž temnota celkem k ničemu. Nic neroste, nic není vidět, nic vlastně neexistuje.... Příchod světla do tmy tudíž podmiňuje existenci.
Pro nás je nejpochopitelnější formou tmy noc, hodně temná bezměsíčná noc. A víte jak vznikne z noci den? No je to jednoduché, přece když vyjde sluníčko.

V egyptské mytologii je božstvem noci Nút, temná matka, bohyně noční oblohy. Její světlou sestrou je Hathor, bohyně denní oblohy, zvaná Nebeská kráva. Mezi jejími rohy je umístěn sluneční disk, který značí také Hóra - sluneční božstvo, které Hathor, chůva, kojná a ochránkyně, vychovala.
I v duši člověka je přirozeným stavem tma. Pak má člověk prožít jistý vývoj, v jehož průběhu přijme do své duše světlo Ducha. Je to dlouhá a nejednoduchá cesta, ale vykonat by ji měl každý.
Kdo tak neučiní, bude pociťovat ve své duši prázdnotu. Bude jí chtít uniknout a proto se bude snažit prázdnotu zaplnit jinak než světlem. A mnozí místo prázdnoty duše pocítí prázdnotu žaludku. Už tušíte, proč je tolik obézních ... pardon... s nadváhou?
Naštěstí nad námi božstva bdí a nenechají lenošné lidsttvo jen tak zemřít na žaludeční vředy, žlučníkové záchvaty a nemoci cévní. A některým bohům leží osud lidstva na srdci skutečně hodně. Tak třeba právě hodná Hathor se velmi a velmi rozčílila, když viděla tu spoušť mezi lidmi, ba dokonce se nažhavila do ruda, pak do běla a úplně se rozklepala vztekem.
A tak se z Nebeské krávy stala šílená kráva.
 
březen 2003

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz