Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Jsme rukojmími touhy po krvi?
Psáno pro Knihservis

Letošní podzim je obdbobím násilí a ztrát. Začalo to výbuchem bomby na Bali. Potom zprávy zahltil americký ostřelovač a ihned na to následovali nebozí Rusové v muzikálovém divadle, které bez větší pozornosti veřejnosti pozabíjela vlastní vláda v zájmu boje proti terorismu. Událost ani nedozněla a už Italové pohřbívali 26 mrtvých dětí ze školky zničené zemětřesením.

První tři události mají cosi společného - a dalo by se jim, teoreticky, zabránit. Kdyby lidé - všichni lidé - nebyli tak zamilovaní do násilí a tolik ho nehltali, změnili by svět. Zkuste si to představit: Hlasatel začne číst zpávu o krutosti teroristů - a lidé se houfně zvedají od obrazovek, vypínají televizory, sedají k psacím stolům a píší stížnost do redakce, co že to vysílali za odporné pesimistické zprávy. Za měsíc si násilí ve zprávách ani neškrtne, pokud by televize nechtěly přijít o diváky ... no, v ČT by jim to trvalo možná i půl roku, než by pochopili. Neochota poslouchat, vidět a číst zprávy o násilí se jako nákaza šíří dál celým světem. Za pár týdnů jsou teroristé, vojáci a ministři války či obrany nebojaksetoteďjmenuje zcela mimo zájem kteréhokoliv člověka na zemi. Je nějaká oběť násilí? Každý si všímá výhradně oběti, o zločinci ani jedno slovo. Mluví se jen o tom, že máme pomoci oběti, ne o tom co, kdo, jak, nakolik a v jaké míře oběti udělal, jak je zvykem v této době. Nikdo nepodporuje zájem o násilí, přestaly se vysílat krváky a akční filmy.
Za těchto podmínek vyhrají lidé během tří čtyř měsíců boj proti terorismu. Nevystřelí si při tom si ani jediný tank, nedopadne ani jedna bomba, nevyzkouší se žádná tajná zbraň. Zbrojaři mají po chlebíčku, generálové šli do důchodu.
Že si to nedovedete představit? Nic si z toho nedělejte, já taky ne. Lidi si po dobrém nikdy říct nedají.
Všichni daleko více chtějí ty války, stihačky, rukojmí a mrtvé. Na co bychom se jinak v té televizi dívali?
A až budete jednou sedět v nějakém divadle se spoutanýma rukama a s páskou přes ústa jako rukojmí, projděte si v duchu všechny akční filmy a násilné zprávy, které jste kdy viděli a řekněte si: Mea culpa, mea culpa.
 
leden 2003

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz