Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Recenze: Malá škola čarodějnictví
Napsala Zuzana Antares, vydalo Spiral Energe, Brno 2003. 147 číslovaných stran včetně obrazové přílohy, cena 180,- Kč.

Pro zájmce i zájemkyně o čarodějnictví.

Existují věci tajemné a existuje též množství způsobů, jak se jim přiblížit. Jednou z prastarých cest k takovému přiblížení je magie, obor, k němuž mám jakožto muž velice blízko. Další možnou cestou je čarodějnictví, jež je snad ještě starší než magie, a které je vyhrazeno spíše ženám. Zuzana Antares patří k těm několika málo lidem, kteří mají co říci k oběma zmíněným cestám. Ve své knize “Malá škola čarodějnictví” ukazuje, jak v sobě může žena nalézt své přirozené čarodějné schopnosti a jak je využít. Muž pak získává příležitost lépe porozumět tajemnému světu ženství, který je spojený s prapůvodními energiemi země a který, ač byl v průběhu dějin muži často potlačován, disponuje ohromnou mocí lásky, stálosti a porozumění. A pokud má v sobě dostatečně silný ženský aspekt, může se i muž pokusit o rozvíjení vlastních čarodějných schopností.

Autorka nejprve seznámí čtenáře s historií čarodějnictví a s dějinami uctívání ženského principu, s nímž je čarodějnictví neodmyslitelně spjato. Dále pak už přicházejí praktické rady týkající se rituálů, práce s talismany, amulety a dalšími pomůckami; dozvídáme se také důležité informace o tom, kdy je vhodné období k uskutečňování těch kterých záměrů. Přestože čarodějnictví nelze “studovat” v klasickém smyslu slova, začínající čarodějnici či čaroději jistě přijdou vhod příklady kouzel a rituálů, které mohou pomoci odrazit se ode dna všednosti k vlastní čarodějnické dráze. Kniha tak čtenáře seznámí s podstatou sil, jež v něm dřímají, pomůže mu je probudit a poradí, jak dál. I zde nacházím důležitý rozdíl mezi čarodějnictvím a magií. Je to důraz na praxi, spíše než na dokonalé ovládnutí okultních teorií, který je spojen s poctivým studiem magie.
“Malá škola čarodějnictví” je text, který zaujme svým promyšleným a citlivým přístupem: nesnaží se čtenáře zaujmout vzbuzováním falešného dojmu senzačnosti a neslibuje, že něco získáte snadno a bez úsilí. Ukazuje ale také, že pokud se jistého úsilí nezaleknete, bude váš život bohatší, zajímavější a radostnější.

Jaroslav A. Polák
 
leden 2004

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz