Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


O vánoční radosti
Psáno pro Knihservis

Předvánoční napětí se stupňuje dle exponenciální křivky. Z pohledu z dálky vypadá trošku jako let rakety, která pozvolná stoupá od země k nebi. Ve chvíli, kdy dosáhne kolmého směru, vybuchne. Zkusme se na průběh předvánočních příprav krátce mrknout v průřezu:

První vánoční stromečky se nesměle objeví v obchodech koncem října aby připomněly Svátek spotřebitelů. Lidé se ladí do správné nákupní formy. Nenápadnými veřejnými výzvami jsou zahájeny Velké Úklidové a Přípravné Předvánoční Práce. Jim je zasvěcen listopad, jinak měsíc Velkého Přemýšlení o Dárcích. Ujasňuje se množství a druh nákupu, začíná Obchodní Advent.
Prosinec už je plně věnován směně našetřených i vypůjčených prostředků za zboží. Je to svatá povinnost každého člověka, nakoupit svým nejbližším Dárky v co nejvyšší hodnotě. Ale co jim dát, když často nic nepotřebují? Kde na to vzít? Božstva Chtivosti proto nabízejí úvěry, co se platí skoro samy, nepostradatelné mobily se svými báječnými výhodami a další nejvhodnější dárky (letos vedou drahé vitamíny ... jo zdraví, to je pane kšeft!), nad nimiž se obdarovaným mají dle obrazových návodů svraštit obličeje do přihlouplého nepřítomného uchichtnutí.
Spotřební nálada je vkusně a vhodně podpořena i každoročním filmovým pohádkovým bombingem. V obchodech vyhrává místní rozhlas koledy, z výkladních skříní kynou nevtíravé sympatické figurky amerických dědů Mrázů s pytli Dárků. Denní tisk nás poučí o úpravách jídel sladkých i slaných a jejich stravitelnosti - to kdyby náhodou někdo zapomněl, že v tomto posvátném období je třeba jíst něco jiného než po zbytek roku.
Napětí a očekávání se stupňuje. Frekvence návštěv v Obchodních Chrámech roste, jak se lidé snaží usmířit božstva Spotřebitelství a Komerce. Počet rodinných hádek se zvyšuje, peníze se kutálejí rechleji a rychleji, hadry a hubice vysavačů kmitají intenzivněji. Ještě je třeba to a ono, honem dopéct cukroví, rychle běžet pro náhradní žárovičky do stromkových svíček, ještě osamžit kapra a koupit ty správné brambory do salátu.
Na Štědrý večer všechno vrcholí. Bomba vybuchuje - a zanechává čmoud. Mnozí s pocitem prázdnoty sedí nad vybalenými dárky a bojují s nejistotou, zda se opravdu mají radovat. Tolik týdnů námahy - a tak malá odměna? Kde je To Velké, nač tolik čekali? Štědrý den je přece narození Boží. Ale zboží - to se nerodí, to se spotřebovává.
 
předvánoční postřeh roku 2002

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz