Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


O kontrole
Psáno pro Knihservis

Asi před týdnem proběhla v médiích zpráva o anglické dívence, jíž dali rodiče voperovat pod kůži čip, aby ji mohli stále sledovat. Jejich motivace k tomuto činu je chvályhodná. Je reakcí na čin pedofila, který zabil dvě děti, Rodiče se o svoji dceru bojí a tak chtějí vědět, kde děvče je a zda je v pořádku. Kvůli bezpečí a pocitu jistoty zbavili svou dceru osobní svobody.
Není to zase tak vzácný čin, jak by se mohlo zdát - pouze se objevil v jiných souvislostech než těch všedních. Už i u nás existují mateřské i základní školy, v nichž jsou instalovány kamery. Rodiče si mohou kdykoliv zjistit, co jejich dítě dělá. Pro pocit vlastní jistoty učí své děti paranoidnímu vědomí stálé kontroly.

Ale je ještě hůř. Obchodní a městská centra jsou sledována kamerovými systémy tak šikovnými, že jsou schopné podle nascanované fotografie rozeznat a sledovat tvář konkrétního člověka. Ty kamerové systémy jsme tam sami chtěli, aby nás neokradli kapsáři nebo nepřepadli lupiči. Pro pocit bezpečí a jistoty jsme se vzdali soukromí a osobní svobody.
V samoobsluze rádi odevzdáme základní údaje o své osobě výměnou za kartičku, která dává jedno procento slevy na každý nákup. A majitel sítě obchodů vesele zaznamenává co, kdy, jak často a za kolik nakupujeme a potom to prodá bankám, pojišťovnám a personálním agenturám. Vyměnili jsme identitu své osoby za pár korunek slevy. Že vám v té vaší samoobsluze říkali, že to nedělají?
A to víte, že váš mobilní telefon lze zaměřit z družice a tak může kdokoliv sledovat, co jste celý den dělali? A že vás může váš operátor pomocí mobilu odposlouchávat a získané informace prodat?
Ale asi nikdo nepřestane bedlivě hlídat svoje děti, nezačne brojit proti kamerám, nezahodí mobil... Aha. Vy mi nevěříte, takové nebezpečí přece nehrozí - proč by to kdo dělal? A konckonců je to jedno - vzdát se pohodlí esemesek kvůli nějakým informacím.....
Prodali jsme dobrovolně a rádi svoji svébytnost, samostnatnost, svobodu, odpovědnost a pokoru.
Už jste četli Orwellův 1984? V jednom se pan Orwell zmýlil - v letopočtu. Děj knihy se teprve odehraje.
 
podzim 2002

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz