Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Malý český dvoreček?
Psáno pro Knihservis

Zcela nepozorovaně pro vnější osoby proběhla na podzim mezi magickou veřejností velmi ostrá diskuse. Polemiku vyvolalo nejmenované dílo nejmenovaného autora, na něž další člověk napsal nepříliš lichotivou recenzi. Tu zveřejnil na svých stránkách a možná ještě v místních novinách. Aby jeho počin neunikl pozornosti autora kritizované knihy, zaslal mu ji. Mezi oběma pány se rozhořel vpravdě ohnivý korespondenční spor, div že papír nehořel. jeden urazila druhého --- a nakonec spisovatel kritika udal na policii, protože ten prokazatelně pěstoval nejméně jednu rostlinu marihuany.

České mágstvo se rozdělilo na dva tábory - jedni byli na straně autorově, zejména hledači magických autorit, druzí byli na straně kritikově - to byli spíše ti, kteří by sami rádi zaujali místo oné magické autority po panu spisovateli. Jen málo bylo těch, kdož se nezapojili do typické české hry "Losna nebo Mažňák".

Ale je opravdu typicky česká?

Světové dějiny moderních mágů jsou plné podobných sporů mezi vůdci i rádobyvůdci řádů. Ti už dávno zapomněli, že jejich prvotním úkolem mělo být nesení Světla Vědomí, namísto toho bojují o moc a o autorská práva na díla svých slovutnějších předchůdců. I známý magický řád 19. století, možná jeden z vůbec nejznámějších - Golden Down byl založen na základě padělaných zakládacích listin ... a kolik z něj vzešlo pokroku a poznatků.

Běh osudu je mnohdy nevypočitatlený a způsob, jimž se budoucnost uskutečňuje, je mnohdy nepochopitelný a krkolomný. Člověk nemůže tušit, kam povedou důsledky toho, co právě teď prožívá.

Takže bych nevolala lid do zbraně, nevěšela bych hlavu nad českým národem, a nedoporučuji ani chmury, ani deprese nad mezinárodní ostudou naší vlasti. Jinde mají taky potíže.
Jednou toho prezidenta určitě zvolíme.
 
zima 2003

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz