Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Duchovní literatura v naší době
Vyšlo v Nových knihách
Jsme nespokojení - my lidé. Zcela běžně svoji nespokojenost ventilujeme a pak se jeví, že jsme nespokojeni s politickou situací, se svým platem nebo s manželem či manželkou. Mnozí z nás ale tuší, že zdrojem nespokojenosti jsme my sami.

Nespokojenost duše, toho čehosi nepojmenovatelného a ne-popsatelného co sídlí ve vnitř, je trýznivá a nutní k hledání. Ale potřeba hledání se potkává s dobou, v níž je k mání vše, co si člověk zamane. A tak chceme, my lidé, naplnit svoji duši, aniž bychom si připustili, že je to nejednoduchý úkol na celý život.


Toužíme po poznání, kterého se nám dostane za naše řádně vydělané peníze, které bude jednoduché, bezpečné, ale jedno-značně a nepochybně účinné. Naše poznání se musí odehrá-vat o víkendech nebo o volných chvílích, aby nás nevytrhávalo z práce a ze společenských a rodinných kontaktů. Musí být podáno jednoduchými slovy, abychom mu porozuměli a nesmí být náročné na čas ani na po nás požadovaný výkon, nesmíme se nic složitého učit, musí to být v našem mateřském jazyce ... ale hlavně, hlavně musí hned přijít výsledek, který nám přináší citelný prospěch.


A jako důsledek všech těchto našich potřeb se zrodila dnešní duchovní literatura. Odhlédnu od vágního pojmu "duchovní", jejž je obtížné specifikovat, a nechám na důvtipu každého, aby sám sobě určil, kolik je v těch knihách ducha. Ale skrývá se tu past. Nejen o knížkách totiž platí, že každý dostane to, co mu patří.
 
25.7.2000

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz