Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Recenze: Bude letos konec světa?

Na začátku prosince vyšla v Knihovničce Meduňky tenká knížečka Věry Keilové Rok 2012 - šance pro každého. Autorka zpracovává téma konce světa prostřednictvím čtyř rozhovorů, které vedla se čtyřmi alternativními poradci. A protože jsem jedním ze zpovídaných, napíši dnes něco právě k této knížce.

V Knihovničce Meduňky vychází paperbackové, cenově snadno dostupné knížky populárně naučného obsahu. Z podstatné části je jejich hlavním tématem alternativní léčení, bylinky a psychoterapie - v edici najdeme 8 knížek. Zbylé čtyři publikace hovoří o osudu, astrologii a skrytých souvislostech. Poslední z nich je právě Rok 2012.
Na začátku najdeme krátký úvod do tématiky. Jeho obsahem je především víra, že před námi stojí velká změna, která v sobě má značný pozitivní potenciál, pod jehož vlivem se můžeme změnit - jak každý sám, tak i celá lidská společnost. Podobnou naději v sobě aspoň ve skrytu duše dnes chovají mnozí. Svět, ve kterém žijeme, je obtížně srozumitelný, a tak šance, že nám bude pomoženo zásahem shůry, skýtá mnoho povzbudivého. K roku 2012 jsou vztaženy předpovědi mnoha systémů, což by špatné nebylo. Kritičtěji už je třeba se postavit k jazyku, jímž tyto předpovědi hovoří, a který může obyčejného, esoterikou nepolíbeného člověka značně odpuzovat.
V prvním rozhovoru zpovídala autorka Věru Várady. Čtenáře zaujme popis konstelace Božího prstu, kterou lze vy­kládat jako varování. Astroložka doporučuje, aby se lidé zbavili špatných myšlenek, zloby, závisti a dalších.
Druhý rozhovor je veden se mnou. Věra Keilová má můj veliký obdiv, jak dokázala hodiny povídání sesumírovat do článku, který má hlavu a patu. Vyslovených domněnek i mého příslovečného odbíhání k jiným tématům se dokázala zprostit ve prospěch hlavního sdělení: Upřímnost k sobě i druhým.
V dalším se vyjadřuje Martin Kola, ostravský léčitel. Ten věří na čerpání poznatků z nevědomí, v otevření se sám sobě a silám, které v každém dřímou. Martin věří, že poznání vědecké a duchovní se spojí ve prospěch lidstva.
Posledním zpovídaným je léčitel a malíř Vladimír Kafka, který ze všech nejméně důvěřuje přítomnosti - zato jeho očekávání od doby po Velké změně jsou velká. Říká, že dříve byl pro chyby každého větší prostor, ale teď se kaž­dá chyba může hned vrátit, a proto je osudem omezena naše svobodná vůle.
Na názorech dvou žen a dvou mužů je pěkně znát, jak se liší mužský a ženský pohled na svět a lidstvo. Ženy prostě mají lidi daleko radši. A protože knížku psala žena, je její vyznění laskavé a spíše zábavné - určitě se žádný čtenář nezděsí.

Věra Keilová: Rok 2012 – Šance pro každého, Knihovnička Meduňky, Praha 2011
Knížku distribuují trafiky, cena 75,- Kč
 
leden 2012

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz