Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Kouzla VI. - Úvod do magie svíček

Svíce je jednou z nejobvyklejších obětin. Zapalování svící, je-li spojeno s dalšími rituálními úkony, je velmi silnou magickou činností. Zjednodušeně řečeno je svíčková magie symbolickým předvedením vašeho přání. Rituál započněte buď po novu (má-li něco přijít) nebo po úplňku (má-li něco odejít) a trvat by měl nejméně týden. Každý den ve stejnou dobu mu věnujte aspoň 20 minut a každou den poposuňte scénu, svíčkami symbolizovanou, o krok dál k jejímu završení.

Ke svíčkovým rituálům potřebujete oltář, s nímž nebudete po dobu trvání kouzla hýbat – což může být i několik dnů. Oltář si upravte tak, aby na vás dobře vizuálně působil a užijte na něm barvy, které budete využívat při plánovaném rituálu. Kromě svíček může být na oltáři váš osobní symbol.
Rituální svíce všeho druhu, jak budou dál popisovány, před použitím posvěťte
Jsou tři druhy svící, používané př magických rituálech. Jednak jsou to svíce pomocné, které obvykle hoří v rozích oltáře. Lze použít obyčejné svíčky nebo svíce z včelího vosku. Zapalují se před započetím rituálu. Při menších rituálech není třeba tyto svíce používat.
Pak jsou to svíce aktivní, které uskutečňují rituál. Jsou bílé či stříbrné (obojí aktivace, zlepšení), šedé (neutralizace), černé (zrušení, oslabení, někdy zrání) a výjimečně i žluté či zlaté (posílení) barvy. Zapalují se obvykle jako poslední a často se s nimi po oltáři pohybuje.
Poslední jsou svíce tzv. astrální či pasívní, které symbolizují to, nač se rituálem působí. Těmito svíčkami se o oltáři nepohybuje a zapalují se jako druhé v pořadí, je u nich důležitá barva a při rituálu zastupují jednající osoby, popřípadě cíle.
Barvu určujeme tzv. astrální barevnou korespondencí. Přiřazení barev je možné několika způsoby. Zvyknete-li si na určitý způsob, neměli byste už využívat jiný. Uvedu dva příklady - planetární a živlovou příslušnost barev. Nejdříve je planeta, respektive živel, pak odpovídající barvy a nakonec vlastnosti, s nimž barva i planeta či živel souvisí. Planety a živly se mohou částečně překrývat.

Slunce – zlatá, žlutá – otevřenost, jas, vyzařování, úspěch, sebestřednost; osoba, která vidí jen sama sebe a své schopnosti . či svou neschopnost
Luna – indigo, stříbro, tmavě modrá – duše, podvědomí, nejistota, klamavost; osoba nesdílná, falešná nebo odtažitá, nekomunikativní
Merkur – žlutá, fialková – rychlost, komunikace, obchod, pohyb, povrchnost; osoba otevřená, sangvinická, s důrazem na myšlení
Venuše – zelená, růžová – blahobyt, požitky, lenost, smyslnost, plodnost, láska – především mateřská, touha; osoba smyslově zaměřená, požitkářská, pomalá, starostlivá
Mars – červená ve všech odstínech – bojovnost, hrdinství, prudkost, smyslnost; osoba tvrdohlavá, nepoddajná, prudká až agresivní, cholerik
Jupiter – fialová, modrozelená – vláda, pánovitost, úspěch, expanze; osoba zarputilá, duchovně smýšlející, ale neoblomná, idealisticky zaměřená, flegmatická
Saturn – tmavě fialová, modrá, černá – čas, trvání, překážky, zkoušky, práce, důležití lidé; osoba pracovitá, tvrdá, mlčenlivá, melancholická, smutná.

Oheň – červená a žlutá – prudkost, náhlost, vášeň, sex, kreativita
Voda – modrá a bělavá – pomalost, zrcadlení, pasivita, rezistence, pravda
Vzduch – žlutá a fialková – náhlost, povrchnost, myšlení, vůle, neklid
Země – zelená a hnědá – vnitřní změna, opora, jistota, hranice, jmění.

Při rituálu pálíme kadidlo nebo jinou pryskyřici, lze použít i kvalitní vonnou tyčinku. Po celou dobu rituálu se soustřeďte na to, čeho chcete dosáhnout. Za výsledek poděkujte. Svíce se zhasínají v opačném pořadí, než byly rozžaty.Poznámka:
Svíčková magie je oblíbená a jednoduchá. Když provedete kouzlo pořádně, je úspěch skoro zaručený. Sama používám tuto magii často v různých obdobách. Moje návody k ní můžete najít taktéž na různých místech - tak se nezlobte, jestli se občas trochu opakuji.
 
zveřejněno 22. 12. 2011

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz