Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Recenze: Mám to a je to moje

Už několik let proudí naším knihkupectvím knihy Zdeňky Jordánové jedna za druhou. Uvědomila jsem si, že krom letmého nahlédnutí jsem ještě ani jednu nečetla, a protože unylé období počínajícího deštivého podzima krade sílu ve velkém, jistě mi trocha motivační literatury neuškodí - ač ji jinak nepříliš čtu.

Knihy Zdeňky Jordánové lze jednoznačně zařadit právě do kategorie motivační literatury. Jsou to dílka menšího formátu jak do počtu stránek, velikosti a tloušťky, tak i do šíře záběru. Autorka se v jedné knize striktně drží stanoveného tématu - ať se jedná o hledání osobního cíle, o spojení mezi řízením auta a řízením vlastního života, o obraz, který se na nás odráží v našich dětech anebo - jako v této knížečce - o naši finanční situaci. Knihy tím získávají na údernosti a jednoznačnosti, od tématu se neodbíhá do širších souvislostí a tak jsou uvedená doporučení přímočará.
Vybrala jsem si knížku Moje peníze. Dílko má podtitul Chudoba není ctnost, ale nemoc. V šestadvaceti krátkých kapitolkách se dozvídám základní recept jak zbohatnout... ne, není to zase taková konina, jak to na první pohled může znít. Ono se nejedná tak úplně jenom o peníze nebo o vnější úspěch. Posuďte: Autorka doporučuje, kterak si stanovit cíl, proč to udělat a co tomu v člověku brání; vysvětluje, kterak jsou lidé nabiti pověrami o tom, že nic nemít je vlastně dobré a tím se vyhýbají zodpovědnosti za svá rozhodnutí; dozvídáme se o strachu, které na člověka z vlastnictví plynou, o blocích, které si v sobě živíme a vesměs nám byly vloženy rodiči. Základní myšlenkou knihy je vlastně to, že bude-li člověk věřit bezvýhradně ve svůj úspěch, dozajista dojde svého cíle.
Tato doporučení jsem prvně četla v tenkých publikacích malého formátu (náhoda?), které vycházely ve velké míře v meziválečných letech. Pro začínající mágy a čarodějky, pro ty, kdo chtěli být úspěšní nebo podstoupit výcvik vůle, pro všechny zde byla podmínka bezvýhradné víry ve vlastní úspěch. Později jsem se dostala ke starým lidovým grimoárům - a co zde nevidím - vždy je třeba věřit v úspěch kouzla, nepochybovat, neváhat. Dnešní autoři tuto základní podmínku opomíjejí - a přitom je vytvoření astrálního obrazu úspěšně dokončené situace dosti zásadní pro dosažení zvoleného cíle.
Ještě další plus má tato malá kniha, a to sloh. Autorka umí svou myšlenku podat a jen tak mimochodem, na pozadí jednoduchých příběhů, podsunout čtenáři i nějakou tu zásadnější informaci kolektivního významu. (Např. na straně 72 se dočítám: '...téma vlastnictví zatím nelze překonat, neboť má... zásadní význam. je totiž projevem účasti na správě této planety, ... a naším projevením ve hmotě'). A tak nakonec nemusí jít jen o osobní bohatství, ale taky o rovnováhu, na mnoha místech knihy autorkou zdůrazňovanou, nebo o přijetí zodpovědnosti za svůj život.

Zdeňka Jordánová: Moje peníze, Vodnář, Praha 2004 a 2006
 
28. září 2010

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz