Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


O nepovšimnutých hrůzách nebeských
a kterak rozum mágy doběhl

Motto:

Poslední dobou se dějí divné věci...
Třeba když čtu noviny, připadá mi,
že moje tvář přebírá
rysy slavných sportovců, umělců i politiků
nebo i osob z černé kroniky.

volně podle OK BandKdybych měla charakterizovat magickou událost par excellence, zdůrazním dva základní rysy. Je to událost významná, burcující, dramatická. Taková, kterou nelze přehlédnout, zapomenout, taková, která je fascinující a otřese celým člověkem. Ale ještě výraznějším jejím znakem je to, že přichází zničehonic, nenadále a do probíhajícího řetězce dějů se vůbec nehodí, nezapadá tam; nelze ji předpovědět, nevrhá před sebe stín, není součástí naší existence. Ale najednou je tu. Je okamžikem, v němž se do našeho Universa prolne jiné, cizí universum, do nějž nevede cesta a k němuž nemáme vazby. A tento cizí svět se objeví, natropí spoušť a zmizí, aniž by zanechal náznak, kudy jej vystopovat. Zůstáváme stát bezradní, se zborcenou realitou, otřeseni působením bytostně cizí síly, a náš rozum se pokouší zachránit vykolejené ego a překotně plodí důvody toho, co se stalo.Zákonitost, s níž se magické demonstruje, mi přišla na mysl v nedávno uplynulých dnech, když pozoruhodnou náhodou došlo náhle k prazvláštní nehodě polského letadla v nepominutelném průsečíku času a prostoru. O pár dnů později došlo stejně pozoruhodnou náhodou k neobyčejné sopečné aktivitě za nezvyklé meteorologické situace a k následnému takřka celoevropskému zákazu létání - což tu ještě nebylo - a následně se na pohřeb zemřelých Poláků, kteří k tomu všemu přišli jako slepí k houslím, nedostavili všichni oficiálně pozvaní státníci, nemohouce přilétnout jako ptáci. Inu proč ne, všechno je jednou poprvé.
Ještě lépe mi chladná cizost prošlých událostí docvakla o víkendu na cviku s mými studenty, kdy zkušená a znalá žákyně položila otázku ohledně polské tragické nehody. Popisovala svoje rozrušení touto zprávou, svůj konsternovaný úlek i přetrvávající otřesení. Konfrontovala jsem svoje chladné sečtení magických 2+2 s její lidskou reakcí. Občas, pravda, bývám terčem kritiky kvůli tomu, že mám v hlavě analytickou laboratoř. Moje magicky-logické nazírání si událost zařadilo, neprožilo ji; až díky její otázce. Zvědavě a s předpojatým despektem jsem sledovala, co na nehodu polského letadla řeknou a napíší naši okultisté. Nenapsali nic. Teda... napsali. Hledali důvody, kdo za to může (jako kdyby je platila některá z našich tv stanic, hýřících podobně originálními nápady) nebo ostražitě mlčeli. Zaznamenáníhodné bylo i ticho, které se rozprostřelo po sopečném leteckém klidu. Jeden by předpokládal, že Greenpeace vyjdou do ulic a budou slavit, lidé budou udiveně hledět na nebe, strhnou se laviny oslavných básní na nebeský klid... a ono nic. Bez jediného slůvka; jenom ekonomové a jejich paktáři žehrali na smůlu, miliardové ztráty atd. atd., jak velí jejich pracovní náplň.
Na pozadí dvou těsně následujících tzv. zajímavých dějů zcela zanikla událost krátce předchozí, která má k těmto dvěma zřejmý vnitřní vztah - mám na mysli odzbrojovací sešlost, nahonem (údajně; už na podzim o ní spekulovala tv Nova) zorganizovanou v Praze. Souvislost je pravděpodobná kvůli časové následnosti, násilné podstatě i analogii místa (všechny tři události jsou tak či onak spojeny s Evropou), ale jak tahle trojice k sobě patří - to čert suď. Leč bpjím se, že nikdo jiný než sám čert se nad tím ani nezamyslí.
A bude-li nám cizí universum milostivo, nepřijde utlouci náš argumentující rozum dalšími průsaky.

Pro tarotáře:
Otázka na karty zněla proč se to muselo stát a vyšlo: Teth - 2 Mečů - Pe.
Připomeňme si něco symboliky: Sopky uvolňují přetlak v uzavřeném prostoru zemského nitra. Souvisí s ohnivými božstvy, označovanými jako chtonická - což nutně nemusí být jediné správné posouzení jejich dominia. Výbuch sopky souvisí s uvolněním sil z natlakovaného (kolektivního) nevědomí.
Letadlo je stroj, uměle zkonstruovaný obr, spojující vzdálené oblasti vzdušnou cestou. Pád letadla tak značí nejen zničení vytvořených konstrukcí. Také varuje před zkratkami a před logickými (vzduch) konstrukcemi.A nakonec ještě z jiného soudku.
Bylo to v roce 1985, v noci, na stanici Hvězda - nynější Radiožurnál. Jako obvykle jsem dlouho bděla, prováděla u sebe v pokoji nějaké chemické pokusy nebo si zapisovala, svítila u toho všemi světly a poslouchala rádio. Takový politický komentář, jako tenkrát, jsem nikdy dřív ani později neslyšela. Četl jej muž. Zjednodušeně řečeno se v něm hovořilo o tom, že my, obránci míru, tj. Varšavská smlouva, máme zbraně, o jakých se jim, tj. severoantlatnitckému útočnému paktu, ani nesnilo. Sovětský svaz může ze svých severních území použít vůči Spojeným státům směrované podzemní výbuchy, vyvolávající zemětřesení, které tuto prohnilou imperialistickou baštu zcela zničí, a může to udělat neprodleně a má na to plné právo. Nikdy dříve ani později jsem v rádiu ani televizi neslyšela otevřenější vyhrožování válečným konfliktem.
(V tehdejší době se šeptandou často šířily zvěsti o zvláštních, pozoruhodně ničivých zbraních, kterými vládnou Rusové i Američané. Hojně se například hovořilo taky o zbrani, která tzv. otevírá atmosféru. Mělo se jednat o přístroj, vysílající silové pole, které odstraní horní vrstvu atmosféry, takže na zem pronikně kosmické záření, hubící během několika dnů vše živé. Inspirace ozónovou dírou je zřejmá. Mimochodem - kdy jste naposledy slyšeli o ozónové díře? Je zvláštní, že v dnešní době nikdo o žádných zbraních nespekuluje, dokonce ani militantní zrozenci znamení Střelce - vyjma mne, pochopitelně).
O speciálních podzemních výbuších prováděných neveřejnou technologií jsem znovu slyšela asi o deset patnáct let později. Tenkrát dostaly (pro mne) i jméno - říká se jim skalární zbraně. Princip je zhruba jak jsem výše uvedla: Pomocí podzemního šíření sil z několika směrů do jediného průsečíku - zřejmě jde o výbuchy - je na předem vybraném strategickém místě vyvoláno zemětřesení požadované, nikoli náhodné, síly. Účelem je devastace majetku, infrastruktury, obyvatelstva, a oslabení státní moci. Taková atomová hlavice bez atomu a bez radiace.
Jak mne to teď napadlo? Na začátku roku bylo zemětřesení na Haiti. Bylo přesně v hlavním městě, ba dokonce prezidentský palác byl roztrhán na cucky. Zemětřesení bylo neobyčejně silné a ničivé. Na Haiti je blízko z jedné nejmenované země a jedna nejmenovaná země tam měla svoji armádu nejdřív a skoro nikoho jiného tam nepustila. Nemáte někdo tušení, jestli tam není naleziště ropy? Kdybyste to tušení neměli, zeptejte se mě - nebo raději nějakého ekonoma, bude to objektivnější.
Za touto magií se bude skrývat veřejnosti neznámý inženýr podplukovník a jeho výzkumný tým. Nic víc bych tam nehledala. Chce-li mne někdo tlouci argumenty, poslužte si - mám hroší kůži.

 
30. 4. 2010

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz