Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Recenze: Chiron, náš vnitřní léčitel
Napsala Barbara Hand Clowová, vydala Eugenika, Bratislava 2003, vychází česky. 294 číslovaných stran, grafická příloha, cena 258,- Kč.
Další pramen informací pro astrology: kniha o planetce Chiron.
Obálka knihy
Poprvé v češtině vychází nyní v nakladatelství Eugenika kniha o asteroidu Chironu objeveném v roce 1977, který je v astrologii ještě stále novým prvkem. Jméno dostal podle kentaura z řecké mytologie - učitele hrdinů, strážce alchymistické moudrosti a ztělesnění principu léčitelství. Nová kniha pojednává o významu a možnostech Chironu v horoskopu: zahrnuje jeho popis v domech, ve znameních, jeho aspekty k ostatním planetám a měsíčním uzlům a také efemeridy. Odhaluje zároveň veškeré mytologické a ezoterické vztahy týkající se tohoto nebeského tělesa.
O čem tedy Chiron vypovídá? Čemu vládne? Jak jej můžeme využít pro výklad horoskopu?

Autorka Barbara Hand Clowová tvrdí, že Chiron vládne Panně a šestému domu. Své tvrzení podpírá důkazy vzešlými ze sedmi set horoskopů jejího vlastního archivu. Kniha obsahuje padesát pět z nich. O tom, zda Chiron vládne Panně nebo Střelci, se vedly vleklé spory. Po přečtení této knihy vám bude jasné, že to musí být Panna.
Kniha také zahrnuje popis Chironu v domech, znameních, jeho aspekty k ostatním planetám a uzlům a také efemeridy, což vám umožní umístit si svůj Chiron do horoskopu podle data narození. Dále zde najdete odhalení veškerých mytologických vztahů týkajících se této planety. Autorka se také soustřeďuje na Chironovy tranzity.
Objev Chironu přinesl astrologům prozření. Planeta totiž funguje jako most k vnějším planetám Uran, Neptun a Pluto. Obíhá v padesáti až jednapadesátiletém cyklu mezi Saturnem a Uranem. Tak jako nám Merkur pomáhá porozumět ostatním vnitřním planetám, tak nám Chiron jako alchymistická brána moudrosti otevírá cestu k planetám vnějším. Chiron je alchymie, brána kamene mudrců. Také ovládá vykladače tarotu.
Saturn, Chiron a Uran ovládají tři hlavní životní tranzity a Pluto značí vývojový tranzit, který pročišťuje, prohlubuje a projasňuje energii ve vztahu k celému životnímu cyklu. Dosavadní snahy definovat vliv Chironu představují nejrychlejší výzkum v dějinách astrologie. Důvod je nasnadě: Chiron může stejně tak pomáhat i ničit. Ovládá vstup do dalšího stadia celistvosti, k němuž míří celá kultura.
Autorka se specializuje na transformativní astrologii. Pracuje především s následovníky hnutí New Age. Svým klientům ukazuje, jak dosáhnout síly kundaliní a jak s její pomocí léčit. Je to astroložka ovlivněná hnutím New Age, která píše o Chironu, planetě New Age. V této knize najdete odpovědi i na ty otázky, které jste si dosud nepoložili.
O autorce: Barbara Hand Clowová je mezinárodní lektorkou, učitelkou a spisovatelkou. Vystudovala filozofii na univerzitě v Seattlu, dále behaviorální psychologii na univerzitě ve Washingtonu a poté se začala zabývat freudovskou a jungovskou psychologií. V roce 1969 objevila astrologii jako překvapivě přesnou diagnostickou metodu, začala ji studovat a praktikovat. V letech 1982-83 získala doktorát z teologie a léčení u Matthewa Foxe v Chicagu, přičemž se její práce zabývala srovnáním Jungovy psychoanalýzy a terapie návratu do minulých životů. Tento výzkum stál na počátku později publikované trilogie Kroniky vědomí (The Mind Chronicles). Publikace knihy Chiron - Duhový most mezi vnitřními a vnějšími planetami stála u zrodu autorčina věhlasu jakožto astroložky, která uvedla novou planetu Chiron do astrologické praxe.
Zájemci seženou tuto jedinečnou knihu na adresách www.eugenika.cz, jirina.vankova@worldonline.cz nebo na telefonu 606 364 297.

Další astrologické knihy z produkce nakladatelství Eugenika:
· Vilma Jamnická: Umíš číst ve hvězdách?
· Martin Schulman: Karmická astrologie 1-4
· Martin Schulman: Ascendent
· Marion D. March; Joan Mc Evers: Horární astrologie a horoskop vhodné doby

Připravuje se:
· Martin Schulman: Astrologie sexuality
 
Recenzi poskytla Daniela Pilařová - www.redigo.cz

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz