Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Rozhovor pro Miau, 2005

1. MIESTO PRE ŽIVOT
(Kde bývate a ako sa Vám tam býva? Vyznačuje sa Váš domov nejakými zvláštnosťami? Čo Vás nabíja energiou a kde čerpáte silu, keď sa cítite unavená?)

Bydlím v mírně zmodernizovaném pavlačovém bytě v menším činžáku. V takovém bytě jsem vždycky chtěla bydlet, pavlačáky jsou romantické a připomínají doby, kdy bylo ještě čisté ovzduší a nejezdila skoro žádná auta. Bydlím tu ráda. Někdy si říkám, že bych chtěla malinký domek, ale potom mne to zase přejde – to tak, zvykat si na jiné místo!
Zvláštnosti? Byt je malý a žiju tady s partnerem a synem – musíme se nějak porovnat. Mám hodně knih. Všechno je stavěné do vrchu, postele jsou na patrech, všude něco visí. Potahy jsou laděné do červena, nábytek vesměs tmavý – jsem milovník kontrastů a myslím že je fajn, když má oko na čem spočinout.
Mám velký pracovní stůl, čtecí kout a malý oltářík. Všude vládne tvůrčí nepořádek a knihy jsou i … víte kde. Energii mi přináší čtení anebo přemýšlení na téma, které si předem určím. Mám ale ráda i vycházky do přírody, zvlášť do hor a lesů.

2. RÍŠA ZVIERAT A RASTLÍN
(Máte nejaké zviera a ak áno, vypozorovali ste u neho intuitívne schopnosti? Alebo - komunikujete so zvieratami prostredníctvom meditácie či sna? Máte napr. tzv. silové zviera? Existujú rastliny - či už kvety, stromy, byliny - ku ktorým máte osobitý vzťah? Kde a ako sa priatelíte s rastlinami? Máte povedzme nejaký špeciálny recept?)

Mám dvě fenky, z čehož jedna má teď čtyři štěňata a jedno štěně si nechám – budu mít tudíž tři fenky. Mám i hada a pavouka sklípkana. Víc zvířat se mi nevejde.
Se zvířaty komunikuju ne ve snu, ale normálně nahlas během dne, a jsem ráda, že mne poslouchaj a rozumí mií. Bez nich by bylo prázdno nejenom v bytě, ale i v srdci. V tom je síla zvířete, že zaplní člověka a poskytne mu pocit porozumění. Myslím, že mým totemovým zvířetem je pes nebo psovitá šelma.
Kytky neumím pěstovat, nikdy mi to nešlo a většinou mi všechno zdechne. Nejsem rostlinný typ. Mám ráda lesy, pole, úrodnou krajinou a šumící listy ve větru, i promrzlé smrky v horách v zimě.

3. KNIHA KÚZIEL
(Kúzla, recepty ap. sa zvykli zapisovať do špeciálnych kníh, ktoré sa dedili po praslici. Stretli ste sa už s takouto knihou, máte vy sama niečo podobné?)

Žádná z mých příbuzných nebyla čarodějnice, léčitelka ani kartářka, proto jsem neměla po kom dědit kouzla. Sama si podobnou knihu nevedu, učím lidi přímo, ne prosřednictvím zápisů, které se mohou zkreslit a být vyloženy a vykonány chybně. Co jsem chtěla napsat, to vyšlo v mých knihách, a budu-li chtít napsat ještě něco, zase to vyjde.

4. ZÁZRAKY KUCHYNE
(Ako sa cítite v kuchyni a aké jedlá zvyknete pripravovať? Sú vo Vašom repertoári aj nejaké magické pokrmy?)

Tak tady zklamu všechny mlsné čtenáře. Velmi málo jím a proto velice málo vařím. Mým nejčastějším jídlem je suchá topinka nebo bramborová polévka. Když už vařím, je to pokaždé něco jiného. Jednou masitá kombinace se zeleninou a kořením, jindy bramborové jídlo jen tak na sucho a pak zase něco tradičního a obyčejného, třeba květák s vajíčkem .
Magické je každé jídlo, které člověk sní vědomě a sní je proto, že je chce sníst a má na něj chuť. Jíst by každý měl s radostí – a měl by si určit, zda je jeho prioritou štíhlá linie nebo radost z jídla.

5. KEDYSI HRANICA, DNES...
(Ako sa na Vašu prácu díva Vaša rodina, priatelia, kolegovia? Stretli ste sa už aj so silne odmietavým postojom? Máte trebárs okruh priateliek s podobnými záujmami, prístupom k životu? Podporujete sa, vymieňate si skúsenosti?)

Partner je astrolog a jeho zájmy jsou do jisté míry podobné. Magií se nezabývá, to ne – ale ne proto, že by ji odmítal. Osobně si myslím, že se mu nechce zabývat něčím tak náročným. Syn neříká nic, občas se na něco zeptá – na život p smrti, převtělování nebo životní úkoly.
Rodiče se mnou na toto téma nemluví, ale nemyslím si, že by jim vadilo to, čím se zabývám. Možná jsou dokonce rádi, že po divokém mládí a dlouhém sebe-hledání dělám něco pořádně.
S odmítáním se občas setkávám, ale myslím že je to proto, jaká jsem já ne proto, čím se zabývám. Hodně cizích žen zaujímá vůči mně soutěživý postoj a chtějí mi dokázat, že jsou lepší. Je mi to velmi nepříjemné.
Kamarádku mám jednu a na mnoha novinkách pracujeme společně. Nevím, jak bych něco dokončila bez ní… Přitom ona je velmi nenápadná a vůbec se nepopularizuje. Také mi hodně pomáhá okruh mých žáků.

6. NAJVÄČŠÍ ZÁZRAK
(Ako žena s intuitívnym prístupom k životu istotne veríte v zazraky. /Alebo nie?/ Udial sa Vám niekedy nejaký pred očami?)

Hm – to je trochu jinak. Nejsem převážně intuitivní. Dříve jsem byla emoční typ, magií ukázněná mysl ale má být vyrovnaná ve všech čtyřech živlech, což se domnívám, že se mi zdařilo.
V zázraky nevěřím – buďto se něco stalo, viděla jsem to a je to neoddiskutovatelný fakt nebo jsem to neviděla a je to předmět touhy či představ. Nevím, čemu říkáte zázrak. Zázraky nejsou – jsou ale skutečnosti, které běžně vnímající a myslící osoba nevnímá a pro které nemá vysvětlení.

7. KRÉDO
(Akým životným krédom v súvislosti s Vaším záujmom o veci medzi nebom a zemou sa riadite?)

Dělej co ty chceš, ať je cele zákon.
To jsem neřekla já – to je citát z Liber AL vel Legis, kterou od svého Svatého Anděla Strážce Aiwasse přijal Aleister Crowley.
 
dáno do placu v únoru 2010

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz