Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Inkoustová skvrna
Psáno pro Knihservis

Všimnete-li si, že se nějaký nějaký společenský, obvykle nepříznivý jev opakuje, věnujte trošku pozornosti spekulacím o souvislostech, které jsou by s pozorovanými jevy mohly souviset.
Na jaře jsme mohli být překvapeni vlnou sebevražd upálením. Nevzpomínám si na datum, kdy proběhla první ani poslední sebevražda, velmi dobře si ale pamatuji, že jejich průběh se přibližně časově kryl s válkou v Iráku. Náhoda? Možná, kdo ví. Zajímavou náhodou je už to, že tyto nepříjemné sebevraždy proběhly jedna za druhou - předtím nic a potom nic.
Horké léto přineslo další nával katastrof. Že to byly požáry, by se možná dalo přičítat horku. Možná by se dalo přičíst horku i to, že mnohé z těch požárů byly založeny úmyslně. Lidem asi šlo horko na mozek.

Trošku jiné kategorie byl výskyt tornád u nás uprostřed léta. Zatímco v předchozích případech by se dalo mluvit o psychické nákaze, tady není lidské duše, která by se nakazila. Zato je tu několik těl, které se nakazily SARSem, jiných těl, které se nakazily slintavkou a kulhavkou, BSE a naposled ptačí chřipkou - což se ještě neví, jak dopadne, ale dopadne to dobře, jakmile se nahromaděná síla spotřebuje.
Všechny tyto skupiny událostí mají společných několik rysů. Objeví se, proběhnou několikrát za sebou a zase zmizí; šíří se z jednoho středu; v čase slábnou; obvykle existuje nějaké jednoduché racionální zdůvodnění, které ale nebývá zcela uspokojující; někdy se objeví zcela bez důvodu; poté co skončí, se delší dobu neopakují; často se objevují v období, kdy jsou vybuzené emoce.
Poslední podmínka možná napovídá vysvětlení. nahromaděná energie se musí nějak vybít. Ale proč právě takovou skupinou událostí? Jako kdyby nějaký obr kaňkal inkoustem do dobře savého materiálu. A temná inkoustová skvrna se šíří ... do té doby, než se všechen inkoust vsaje.
Kdoví kdo je tím obrem? Asi to zatím neví nikdo. Ale o jeho povaze něco napovídá třeba skutečnost, že poslední dobou hodně roste agresivita, a to i tam, kde byla dříve nebývalá. Děti jsou hrubé ve škole, pacienti na lékaře, šílenci na redaktory, policisté na občany.
 
únor 2004

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz