Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Velmi starý rozhovor pro internetové noviny

V této podobě jsem dostala rozhovor k autorizaci a soubor jsem našla nadávno, když jsem dělala pořádek v zálohách. Bohužel už si nevzpomenu, pro které noviny to bylo.


Za cizí život se ručit nedá
Ptala se Míša Hanáková

Když jsem se nedávno na Internetu kvůli článku poohlížela po astrologických službách, hned mně padla do oka. Čarodějnice Zuzana Antares. Zvědavost ve mně zvítězila a tajemnou ženu jsem kontaktovala. Magická byla už sama emailová komunikace – poprvé mě zamrazilo, když odpověď přišla z Pekla, a.s., podruhé od téže osoby jako od Baby Yagy.

Zuzaně Antares je 39, má krásné tmavé vlasy a čarodějnictví ji živí už devět let. Na jejích stránkách (odtud jsou i fotografie) se o ní dozvíte spoustu věcí: že má ráda hranolky a čokoládu, filmy Matrix a Twin Peaks, že má kritický vztah k druhému pohlaví nebo že moderní obuv pro ženy je jak pro kulhavé kachny. V rozhovoru na sebe prozradí, jaké má IQ, jestli si sama sobě vykládá osud, jak poznala, že má nadpřirozené schopnosti a možná i to, jaké nás letos čeká léto…


>Zuzana Antares. To je vaše pravé jméno?
Ne, není. Začala jsem je používat, když jsem pracovala pro rádio a už jsem si je nechala. Nemám ráda české přechylování - vypadá to, jako by měla žena muži patřit.

Co píšete do úředních kolonek ,,povolání“?
Čarodějnice:-)

Co znamená zabývat se profesionálně věštěním (uvádíte 7 nebo 8 let)? Znamená to, že je to vaše hlavní a jediná pracovní náplň, která vás uživí?
Aha, staré údaje. Teď by to bylo 9 let. Původně to byla hlavní pracovní náplň - a uživila mne, teď už více vyučuji a píši. Jediná nebyla nikdy. Škola věšteckých umění v Brně existuje stejně dlouho jako věštírna.

Co vlastně všechno nabízíte?
Věštecké poradenství, magickou poradnu; semináře a dálková studia v oborech věšteckých, magicky zaměřených a hraničních. Nejvíc lidí chodí klasicky na výklad karet, značný zájem je i o magickou poradnu. Žáků máme okolo dvou stovek ročně.

Na rozdíl od starých kartářek prý používáte jinou metodu: v kartách nehledáte události, které na člověka čekají, ale jevy, které člověka ovlivní. Co to znamená?
Je-li klientu řečeno konkrétně, co má očekávat, je tím omezena jeho možnost situaci prožít svobodně. Předpovědí se dávají do pohybu síly, které usilují o to, aby události proběhly tak, jak bylo předpovězeno. Proto pokládám za rozumnější, když mohu klientovi říci, kam jeho vývoj směřuje - a co by pro něj bylo nejlepší, aby mohl svůj život prožít spokojeně.

Sestavujete horoskopy, radíte v osobních i podnikatelských záležitostech. Jak takové sezení probíhá?
Nesestavuji horoskopy - astrologem je partner. Astrologie je zaměřená hlavně na sebepoznání, není vůbec o budoucnosti. Přijde-li někdo na „obyčejný“ výklad budoucnosti, pak se jej především zeptám, na co je zvědav, abych věděla, na jaké úrovni karty číst. Vždycky ale hledám i okolnosti, které se otázky přímo netýkají a hlavní povahové rysy i momentální rozpoložení tazatele … vše souvisí se vším. Výklad trvá asi půl hodiny, klient může mlčet nebo do výkladu zasahovat - nechávám to na něm. Na konci je prostor pro otázky. V magické poradně nebo složitějších, především tarotových výkladech, vypadá sezení více jako dialog, někdy potřebuji i fotografie nebo dopis od osob, které souvisejí s klientovou otázkou.

Máte stálou klientelu? Chodí spíše ženy nebo muži?
Někteří chodí pravidelně, jiní méně. Hodně lidí to zkusí jen jednou. Více chodí žen než mužů, ženy mají k podobným věcem zřejmě větší vztah.

Máte skutečně přehled o tom, jak se vaše věštby vyplňují? Dají se třeba tyto služby reklamovat? Jakou poskytujete záruku?
Mám přehled do té míry, do jaké mi to lidé přijdou říci. Pokud je to důležité, věštba se vyplní tak na 80 %, jindy ale je důležité, aby se nevyplnila - ten člověk potřebuje nakopnout, ne slyšet nějaký ortel. Žádná věštba by se neměla vyplnit stoprocentně nikdy. Na tom by bylo něco nezdravého - odhadovala bych to na přílišnou nesamostatnost a pasivitu tazatele, který by mi řekl, že se něco vyplnilo stoprocentně. A záruku … ;-) … ještě si nikdo nestěžoval. Nevím, jak se dá zaručit za cizí život.

Stalo se vám někdy, že jste se prokazatelně zmýlila?
Určitě. Vzpomínám si, že po mně chtěli výsledky nějaké olympiády. Nejdřív jsem si musela zjistit, co je tam vlastně za disciplíny a jak vůbec ty disciplíny vypadají, co je principem … no a vůbec jsem to netrefila. Sportu absolutně nerozumím. Ale bylo to dobré poučení, od té doby prostě odmítám odpovídat na otázky z oblasti, která je mi cizí. Asi by to dopadlo stejně.

Na vašich stránkách jsem se dočetla, že jste členkou Mensy. Jaké máte IQ?
Podle mensovních testů (testují pouze konvergentní inteligenci a já měla z matiky jednou i pětku) myslím 138, podle obecněji zaměřených testů i 152, ale i 128.

Myslíte si, že máte nějaké nadpřirozené schopnosti? Jak jste v sobě tento dar objevila?
Myslím, že mám. Připadala jsem si mezi lidmi jako rapl. Něco jsem věděla nebo udělala a nikdo mně to nevěřil.

Jak se slučuje tradiční zaměstnání ,,čarodějnice“ s vašimi čilými internetovými aktivitami? Máte webové stránky, komunikujete emailem, máte ráda film Matrix…
Moderní čarodějnice jsou prostě i na Internetu. Je to jiná realita, jiný svět - a k tomu mágové měli blízko vždycky. Matrix je o duchovním probuzení… je to paralela k tomu, co se na zemi skutečně děje.

Na Internetu nabízí svoje astrologické služby řada lidí. Sledujete konkurenci? Jaká je? Co si myslíte o lidech, kteří slibují hory doly i bez osobního kontaktu?
Konkurenci sleduji a nejen to, občas - ale to spíš dřív, teď už mne každý moc zná - jsem zašla nebo si napsala o horoskop nebo o výklad karet. Myslím, že se dá mezi těmi lidmi vybrat. Záleží na tom, co kdo chce slyšet. Konkrétní události zkouší předpovídat dost lidí - a většinou to moc nevychází. Je jiná doba. Na rady bez osobního kontaktu nevěřím z praktických důvodů. Ještě jsem se s dobrou předpovědí nebo radou nesetkala ani z mé, ani z cizí zkušenosti. Buďto šlo o psaní naprosto mimo, nebo to bylo tak obecné, že se to dalo použít skoro pro každého. Sama to nedělám, člověka je třeba vidět a mluvit s ním, jinak z toho já nemám jistotu a on pocit, že to, co povídám, je vážné.

Je pro věštkyni snazší zařídit si šťastný život? Vždyť musí být hračka najíst si třeba správného partnera…
V něčem je, v něčem ne. Sám sebe zná člověk nejmíň a většinou si moc fandí, takže třeba s věštěním to tak horké není … pro druhé to jde lépe. Bohužel. Nemám ale pocit, že se mně nedaří. Zároveň jsem pořád s něčím nespokojená, protože to vidím jinak než ostatní. Vždycky je přítomno dobré i zlé. Nikdy nemůže být jen jedno.

Když se zamilujete – prověříte si, jestli se k sobě s partnerem osudově hodíte, nebo to necháte na srdci?
Žijeme s partnerem už 13.rok a zjevně se k sobě vůbec nehodíme - podle horoskopu, podle zaměření… Ale je nám spolu dobře.

Říkáte, že se v televizi díváte na zprávy a předpovědi počasí. Nedokážete vývoj událostí odhadnout sama?
Budoucnost lze odhadnout pouze na základě velmi dobrého zhodnocení událostí přítomných.

Vyložila jste si svůj vlastní osud? Jste s ním spokojená?
Vykládám si karty pravidelně. Ne obyčejné, v těch se sama pro sebe ztratím. Tarotové, o ty se lze lépe opřít. Někdy spokojená jsem, někdy ne. Sama sobě nevykládám dále než do roka - v delším čase bych se těžko orientovala. (Druhým povídám obvykle do pěti let.)

Věříte v Boha?
Nevím, zda mně budete rozumět, ale vyjádřila bych to, že žiji Boha.

Jak by měli lidé naložit s výkladem vlastního osudu? Měli by se ho snažit změnit nebo ho přijmout? Jaký to vlastně má smysl?
Měli by především vědět, jaký mají cíl. Potom teprve mohou rozhodovat, jestli se jim předpovězený osud líbí nebo ne. Jde-li osud proti vytčeným cílům, je třeba zvážit, zda jsou cíle správné nebo zda je třeba osud překonat. Někdy to nemá žádný smysl, je to jen zvědavost. Jindy hledají lidi realitu, jiný pohled, nejsou si jisti, zda vidí okolnosti svého života správně. Potom to smysl má.

Je důležité říkat lidem pravdu, i když je krutá? Říkáte věci na rovinu?
Jak komu, záleží na tom, zda to dotyčný unese a zda je mu to k užitku.

Jaké bude letos léto, nevíte?
Do počasí moc nefušuju, ani jsem nad tím nepřemýšlela .. myslím, že bude lépe než vloni. Bude hodně havárií.

 
8. října 2004

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz