Logo REVUE 44

Revue 44
   Zuzaniny vlky plky
   Co využijete v praxi
   Kde mě najdete
   Kdo mne opisuje
   Rozhovory
   Nesouvisle o sobě
   Píšu si do šuplíku
   Komentovaná galerie
   Knižní recenze
   Archiv - Postřehy
   Archiv - Co kde vyšlo

Stránka s dotazníkem
Zuzaniny fotky
Odkazy jinam

Návštěvní kniha

Malé opatství thelémské
Kdo jsme?
Sluneční vítr
Geomagnetické pole


Status
Status

Více na n3kl.org.Používejte Internet
Podporujte Choronzona!

Chronzon
Choronzon - démon Chaosu
a pán veškeré formy

webmaster&skripts:
Ro.
design&html:
ZuzanaRevue 44

Zuzana Antares & barevná realita:
Kusé komentáře denního magična.

Obsah nutno uchopit se stejnou vážností, s níž IAO pojímal tvoření světa.

Nejvyšší magie pro nejvyšší zasvěcence z osobního pohledu - aneb Zuzaniny vlky plky - tu je klíč. Vlk už dávno převážil nad plkem. A bude ještě hůř.
Ostatní části lehce krvavého magického magazínu jsou určeny sběračům informací, zvědavcům na můj osobní život, čtenářům společenských rubrik a mému osobnímu archivu, který si klidně, případně rozčileně, tímto můžete číst.

Odbornější koncepty najdete na magick. Pokusy o odborné koncepty hledejte na Opatství.

Ve jménu aeonu Maatina si považujte všeho, co budete číst; ve jménu aeonu Horova
vše spalte!


Rozhovor z podzima 2003
...ale nakonec vyšel v jiné podobě. Druhou verzi zatím nemám k dispozici.

Se Zuzanou Antares a Romanem Petrželkou (dohromady něco málo přes 36 let ?) jsem se setkala v jejich tajuplné věštírně, která je plná záhadných knih, amuletů a netopýrů (neživých) v podvečer Halloweenu. Zuzana coby bývalá gymnazistka, kterou zajímala ve škole především fyzika, se okultními vědami začala zabývat už v roce 1983, kdy sama procházela složitou transformací teenagera? do světa dospělých.
„Svůj první rituál jsem udělala v březnu toho roku a dodnes si ho živě pamatuji. Fungovalo to natolik, že jsem z toho byla překvapená a měla pak problémy se s tím vyrovnat,“ vzpomíná na svůj první čarodějnický kousek Zuzka.

Naproti tomu Romana, od základu materialisty, snad svedla na cestu k paravědám jeho původní profese restaurátora a tím sklon ke všemu co se vymyká všednosti a fádnosti běžného života. Tato úchylka, dá-li se to tak nazvat, jej přivedla k bližšímu poznání astrologie a magie a sám o tom říká: „V době, kdy mi vadil neřád a chaos věcí s tím spojených, mě nasměroval k hledání nějakého srozumitelného systému a tím byla právě astrologie, která si zakládá na přesných vztazích a výchozích prvcích, z nichž se odvíjí nějaké souvislosti na Zemi. Za čas jsem si byl jistý na základě dialogu s lidmi, že moje poznatky nabyly té hodnoty, abych ji mohl začít dělat profesionálně.“

Lidová magie obecnou vědou
Už po tisíciletí existuje lidová magie, zajímala lidi většinou v souvislosti s přičarováním někoho milovaného nebo naopak začarováním a kletbou. Při úplňku se odehrávaly nejrůznější rituály, aby se kouzlo umocnilo. A úplněk je při tom aktu důležitý, zdůrazňuje Zuzana, protože se více soustředíte a tím, že pracujete s materiálem, kterého bylo pro vás obtížné získat, kdysi se používaly kůže z hadů, sperma oběšence, krev z netopýra, byly to ingredience těžko dostupné, se celé kouzlo dynamizovalo,“ vysvětluje.
„Se získaným materiálem se dál pracuje tak, že se namočí v pramenité vodě, ve studánce za úplňku a to proto, aby člověk – mág do rituálu vložil co nejvíc snaživosti. Jinými slovy, čím složitější jsou okolnosti kolem rituálu, tím je to lepší, protože i výsledek může být zajímavější,“ doplňuje Roman výklad.
„Než budete provozovat magii, je nutné si udělat jasno v tom, jestli to skutečně chcete, protože pokud se magie má povést, nesmí v ní být jakékoliv pochybnosti. A také skutek, který z ní vyplyne musíte nést celou váhou. Pakliže budete mít tuhle otázku ujasněnu, můžete s magií začít,“ podotýká Zuzana a pokračuje: „Musíte si vytvořit představu, kterou chcete uskutečnit a soustředěnou energii do ní poslat,“ líčí podstatu fungování a dál zdůrazňuje: „Je důležité si buď velmi přesně zapamatovat podobu objektu, na který chcete působit nebo musíte získat něco z jeho osobních věcí, něco, co měl na sobě, do čeho se „otiskl“, v krajním případě „biologický materiál“ například jeho vlasy, kůži, nehty nebo zuby.“
„Po rituálu byste se měli této věci zbavit, spálit nebo zahrabat do země,“ připomíná Roman.
A to už mi Zuzka demonstrativně předvádí na Romanově netopýru transport magické energie: „Vezmu si třeba plyšovou figurku nebo svoji oblíbenou věc, neměla by chybět ingredience od dotyčného, třeba vlasy, které na figurku nalepím a v okamžiku, kdy s tou věcí něco udělám, si představuji, že vytouženému člověku se děje totéž jak v dobrém, tak ve zlém. Pak figurku políbím nebo řeknu klíčové slovo – staň se a pošlu energii do představy. Objekt se o čarovaní ale nesmí dozvědět, protože by se kouzlo zrušilo. Mělo by to v něm vyvolat nějakou odezvu, třeba ve formě, že mi zatelefonuje nebo se potkáme.
Pokud bych mu o čarování řekla, vyvolám v něm reakci, že řekne...“tobě haraší nebo co“...
a je po kouzle,“ připomíná Zuzana. „To musíte pochopitelně držet v tajnosti a neříkat ani kamarádce. Magickým kouzlem lze vyprovokovat to, aby o vás začal uvažovat jako o žádoucím objektu. Nelze ale zařídit, že se do vás zamiluje. V okamžiku, kdy se vám ozve, vy musíte využít ten první kontakt do kterého jste vložili energii a začít jednat. Je jedno, jestli se chcete setkat kvůli sexu, lásce nebo, že vám něco dluží. Důležité je, pokud se podaří navázat spojení, držet se původní představy, nesmí tam být strach, jinak to nemůže fungovat,“ uzavírá myšlenku.“
„V dnešní době chtějí lidé dosáhnout všeho snadno a rychle, proto se magie spoustě lidem nepovede,“ říká Roman a Zuzana jen myšlenku potvrzuje. Člověk, který za ní přijde, prý chce obvykle přičarovat partnera. Jenže tak jednoduché to není, musí to vycházet z toho člověka samého a Zuzana mu pouze poradí, jak má postupovat. První reakce bývá, že to dělat prostě nebude, když má konat sám.

Síla myšlenky je prokazatelná
„Základním typem magie je mentální magie a ta spočívá v tom, že budete-li si něco intenzivně představovat přesně v dané situaci, jak byste si přáli, aby se to odehrálo, je pravděpodobné, že tu situaci přivoláte. Ale ne myslet negativně jako – my se nikdy nepotkáme nebo až se potkáme, bude to průšvih, protože tyto myšlenky výsledný efekt zaplašují,“ líčí princip Zuzka a s Romanem se shodují v tom, že skutečným účelem magie je prožití neobvyklého zážitku, či objevení nějaké své nové schopnosti.
Roman jako pragmatik se dívá na magii v návaznosti na sexualitu a poznamenává: „To je to, co lidi zajímá“. Přibližme si tedy, jak je to se sexem a magií v praxi.
Spojením dvou individualit, muže a ženy dejme tomu, dojde k vytvoření energie, která plyne ze sexuálního prožitku. V extázi pak vzniká jakýsi výbuch, obrovská uvolněná síla, která se většinou rozplyne. Člověk ji prožije a dál s ní nepracuje.
„Ve skutečnosti je to tak, že sex je v magii používán k jiným cílům. Často k uzdravení sebe sama i druhého. Nejprve je důležité se naučit pracovat s představami. Člověka to musí poslouchat a ne, že není schopný v konkrétní chvíli si představu vyvolat,“ míní Zuzana. „Potom v okamžiku, kdy dochází k orgasmu, nebo jiného způsobu pocitového vyvrcholení, musí dotyčný ukáznit myšlenky tak, aby vyvolal kýženou představu a sexuální energii do ní poslal. Říkáme, že takto se představa energetizuje. Většina lidí toto musí trénovat, dokonce i talentovaní jako jsem já,“ doplňuje Zuzku s úsměvem Roman a dál pokračuje v rozhovoru: „Magie pracuje s podvědomím, které vstupuje do reálného života, aniž si to uvědomujeme a spolupracuje s našim vědomím. Lidé vědomě či nevědomě cítí za komunikací s protějškem něco dalšího. Je to přirozené pro člověka a také se nic neodehrává jen na úrovni vědomí.“
„Z historie víme, že magické vzdělání bylo naprosto obecné pochopitelně zejména pro vrstvu, která se mohla vzdělávat. A tito lidé si uvědomovali, že cokoliv prožívali, utvářeli tím svoji životní cestu. Může to někoho štvát, ale magie je o inteligenci. O ovládnutí emocí, je třeba vědět, kdy chcete něco pustit a kdy to pustit nechcete, jinak řečeno emoce musí poslouchat vás, nikoliv vy je. K tomu je zapotřebí analytického myšlení, člověk musí neustále vyvozovat, jak působí na ostatní a jaká je odezva. Jedná se o interakci a z toho vidíte, jestli se blížíte k vytčenému cíli,“ přesvědčivě říká Zuzka a Roman přitakává: „Je to hodně o vnitřní disciplíně.“
„Není to tak dávno, kdy ženy nestály tolik o potenci mužů logicky proto, protože měli spoustu dětí, a z těžké práce a stálých těhotenství byly strhané a zničené. Spíš v lepší společnosti byl zájem okouzlovat a přitahovat protějšek. Dneska mají ženy více času na sebe a tím větší touhu si sexu užít a muži kolektivně jaksi v podvědomí cítí, že je na ně vyvíjen ze strany žen tlak a častěji selžou,“ říká Zuzka.

Rady jak na to
Pro ty, kteří by chtěli umocnit sexuální chtíč v ložnici Roman radí: „Pod postel je třeba dát pyramidu, stačí z papíru, na materiálu nezáleží, nebo spirálu. Zásadní je dodržet tvar.“
„Mohou se také použít kapky ze Španělských mušek nebo Yohimbin z rostliny „Yohimba vulgaris,“ (opravit název pravopisně!!) pokračuje Zuzana a přemýšlí o receptu „nápoje
lásky“. Recept………..
„Žena si také může obstarat bílé nebo oranžové kamínky (souvisí s čakrou Svadhišťánou, energetickým centrem, které leží poblíž močového měchýře), dá je do kondomu, nosí určitou dobu v pochvě a potom takto nabité kameny vloží mužovi do kapsy od saka nebo pod polštář, může je z kondomu samozřejmě vydělat. Bez nabití ale nepůsobí žádný kámen ani bylina. Je třeba tyto prvky nabitím otevřít nebo-li impregnovat, aby se síla uvolnila,“ končí svoji úvahu. Závěrem jsme nechali slovo Romanovi, jako zástupci silnějšího pohlaví: „ Každý člověk ve svém životě může provozovat sexuální magii, může být její součástí, pokud si bude uvědomovat čeho chce dosáhnout za všech podmínek. To znamená i v okamžiku, kdy bude prožívat vyvrcholení sexuálního zážitku. V této nejjednodušší formě sexuální magie musí mít na pozadí svého orgasmu, největší slasti nebo co ho nejvíc baví v sexu, spuštěnou myšlenku, co chce v životě dosáhnout, v kterýkoliv okamžik. Nejbližší nám je otázka zdraví a také se dá tímto způsobem zdravotní kondice vylepšit. Pokud budu mít na pozadí sexu tuto ideu a sexuální energii nenechám jen tak uniknout, ale využiji sílu pomocí magie rozumným způsobem, můžu čekat, že se budu uzdravovat mnohem rychleji a to ověřené.“
 
podzim 2003

(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz